Nowa opaska Huawei Band 9 oficjalnie debiutuje w Polsce!

Huawei Band 9 oficjalnie w Polsce
fot. ROOTBLOG

Huawei wprowadził właśnie na polski rynek nową generację swojej sportowej opaski, która cechuje się lekką konstrukcję oraz wiele nowoczesnych i przydatnych funkcji monitorowania stanu zdrowia. Oto, co oferuje i ile kosztuje Huawei Band 9. 

Polska premiera Huawei Band 9

Tak jak poprzednie generacje, Huawei Band 9 posiada też prostokątną konstrukcję z lekko zaokrąglonymi rogami i przyciskiem bocznym. Producent chwali się, że opaska jest lekka jak piórko i waży zaledwie 14 gramów (bez paska) i ma grubość tylko 8,99 mm. Opaska oferuje duży wyświetlacz FullView wykonany w technologii AMOLED i cechujący się przekątną 1,47 cala i rozdzielczością 368×194 pikseli. Wyświetlacz dodatkowo jest chroniony przez zaokrąglone szkło 2,5D. 

Huawei Band 9 wyposażono w akumulator o pojemności 180 mAh, który zapewnia nawet do 2 tygodni działania przy mniej intensywnym użytkowaniu lub do 9 dni przy włączonym monitoringu snu. W razie potrzeby wystarczy zaledwie przez 5 minut naładować urządzenie, aby opaska działała przez kolejne dwa dni. Pełne naładowanie trwa natomiast 45 minut. 

Smartband oferuje udoskonaloną technologię TruSleep 4.0, która zapewnia dokładniejsze monitorowanie snu – pomiary rozszerzone zostały o okres przed zaśnięciem oraz po przebudzeniu, a statystyki snu zostały obejmują teraz krótkie drzemki oraz wskaźniki fizjologiczne, takie jak częstotliwość spadku tlenu we krwi i zmiany tętna przez całą noc. Dzięki tym danym, opaska może pomóc zidentyfikować ryzyko częstego występowania bezdechu sennego. Co ciekawe, urządzenie rozpoznaje pięć najbardziej typowych problemów: bezsenność, wybudzanie się, niewystarczający czas snu, nieregularność w zasypianiu oraz słabą jakość snu. 

Huawei Band 9 oferuje również dokładne monitorowanie tętna, saturacji (SpO2) oraz stresu. Producent podkreśla ulepszony monitoring cyklu menstruacyjnego u kobiet – nowy układ kalendarza poprawia jego czytelność, dając szybszy dostęp do najważniejszych informacji o stanie swojego organizmu. Opaska oferuje też ponad 100 trybów sportowych, przeznaczonych zarówno do aktywności w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Huawei opracował algorytm TruSport, który wspiera analizę danych i wskaźników treningowych. Jak informuje producent, w przypadku treningów biegowych algorytm pomóc ma w ocenie wskaźnika zdolności biegowych (RAI), VO2Max (pułap tlenowy) oraz określi strefy tętna i wyznaczy optymalny czas regeneracji po treningu. 

Smartband posiada też ulepszony 9-osiowy czujnik wraz z danymi z żyroskopu, który pozwala lepiej monitorować postawę podczas pływania, liczbę powtórzeń oraz dystans. Inteligentna opaska oferuje dostęp do Wi-Fi 2.4 GHz, Bluetooth 5.0 i BLE (Bluetooth Low Energy). 

Opaska Huawei Band 9 dostępna jest w pięciu wersjach kolorystycznych:

  • ponadczasowy czarny (korpus i pasek);
  • pastelowy róż (korpus i pasek);
  • elegancki biały (biały korpus ze złotą ramką i biały pasek);
  • odważny żółty (srebrny korpus i żółty pasek);
  • modny niebieski (grafitowy korpus i niebiesko-żółty pasek);

Producent informuje, że pasek z niebieskiego wariantu kolorystycznego stworzony został z antybakteryjnego nylonu, natomiast pozostałe warianty są fluoroelastomerowe, dzięki czemu są lekkie i antyalergiczne. Korpus we wszystkich wariantach pokryty został ulepszoną powłoką z włókna polimerowego. Na koniec należy jeszcze dodać, że obudowa opaski jest pyło- i wodoszczelna do 5 ATM. 

Rekomendowana cena detaliczna Huawei Band 9 ustalona została na 249 złotych. Na polskim rynku opaska dostępna będzie w sprzedaży od 25 kwietnia bieżącego roku. Wszystkie warianty kolorystyczne dostępne będą zarówno w oficjalnym sklepie producenta huawei.pl, jak również w sieciach handlowych, takich jak m.in. Komputronik. 

Niebieska wersja kolorystyczna do kupienia będzie natomiast wyłącznie w sklepie internetowym huawei.pl. 

Źródło: informacja prasowa Huawei

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!