Huawei Band B6 oficjalnie. To coś więcej niż smartband!

Huawei Band B6

Smartbandy są bardzo popularnymi gadżetami. Chyba najpopularniejszym producentem tego typu urządzeń jest Xiaomi ze swoją serią Mi Band. Huawei przypomniał sobie o swoim dawnym produkcie i postanowił przywrócić pewną funkcję do nowego urządzenia. Huawei Band B6 to nie tylko inteligentna opaska, ale i słuchawka Bluetooth!

Czegoś takiego się nie spodziewałem

Huawei Band B6 to inteligentna opaska, która wyposażona jest w 1.53-calowy, zakrzywiony ekran AMOLED o rozdzielczości 188 x 640 pikseli. Rzecz jasna, jest on czuły na dotyk. Jej sercem jest ich autorski procesor, Kirin A1, a ze smartfonem komunikuje się przy użyciu protokołu Bluetooth 5.2. Jak już wspomniałem wcześniej, to nie tylko smartband, ale i słuchawka Bluetooth. Pastylkę po wyjęciu z opaski możemy używać jako słuchawki do rozmów, a bateria wbudowana w to urządzenie ma pozwolić na 8 godzin rozmów. Nie jest to nowe rozwiązanie, bowiem już wcześniej coś takiego widzieliśmy w już starszej serii tego producenta – Huawei TalkBand. Wracając, producent umożliwia nam wykonywanie połączeń z niej przy użyciu asystenta głosowego, a dodatkowo nad jakością rozmów czuwają dwa mikrofony wraz z algorytmami redukującymi szumy. A skoro wspomniałem już o baterii, uzupełnianie energii odbywa się za pomocą nie dedykowanej ładowarki jak to bywa, a portu USB typu C. Podobno 10 minut spędzonych pod ładowarką, ma umożliwić do 4 godzin rozmów, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Huawei Band B6

Zobacz także: Huawei Sound X w końcu trafił na Polski rynek. Ciekawa propozycja od chińskiego producenta już w sprzedaży!

Wróćmy jednak do jej funkcji jako smartband. Umożliwia ona, oczywiście, monitorowanie snu oraz tętna, ale także monitorowanie cyklu menstruacyjnego (coś dla pań), nasycenie krwi tlenem czy też poziom stresu. Jestem bardzo ciekaw, w jaki sposób się to odbywa, szczególnie to drugie. Dodatkowo, mamy też 9 trybów sportowych, a o takich funkcjach jak wyświetlanie powiadomień czy sterowanie muzyką chyba nie muszę wspominać. Dostępna jest w trzech wersjach: sportowej, modowej oraz premium. Czym się różnią te wersje? Sportowa to podstawowa, z sylikonowym paskiem, modowa – skórzanym, zaś premium ma metalową bransoletę. Mi najbardziej podoba się modowa.

Od dzisiaj rusza przedsprzedaż Huawei Band B6 w Chinach. Jej ceny, zależnie od wariantu, prezentują się nastepująco:

  • sportowa – 999 juanów, ok. 533 zł;
  • modowa – 1199 juanów, ok. 640 zł;
  • premium – 1499 juanów, ok. 800zł.

Nie wiadomo nic na temat jej dostępności w Polsce. Być może poznamy więcej szczegółów już za jakiś czas.

Jak Wam się podoba nowy gadżet od Huawei? Hit czy kit?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!