Huawei chwali się, że EMUI 10 działa już na ponad 100 milionach smartfonów

huawei mate 30 pro front góra

Nakładka EMUI bez wątpienia znana jest wszystkim osobom, które śledzą rynek mobilny. Huawei rozwija nakładkę tę od dłuższego czasu i trafia ona zarówno na smartfony tej firmy jak i te produkowane przez Honor. Teraz firma z Państwa Środka postanowiła podzielić się informacją o tym, ile osób korzysta z najnowszej wersji EMUI!

EMUI 10 coraz to popularniejsze

W styczniu tego roku Huawei pochwalił się, że z EMUI 10 korzysta już ponad 50 milionów użytkowników. Od tego czasu minęły dwa miesiące i czas na kolejne liczby. Teraz gigant z Państwa Środka informuje, że najnowsza wersja nakładki zainstalowana jest już na ponad 100 milionach smartfonów. Oczywiście część tej liczby to nowo zakupione urządzenia, ale myślę, że większość z nich to po prostu starsze modele, które otrzymały aktualizację do EMUI 10. Aktualizacja flagowych sprzętów rozpoczęła się już we wrześniu zeszłego roku, ale Huawei nie zapomniał także o średniakach, a nawet budżetowcach.

Huawei chwali się, że EMUI 10 działa już na ponad 100 milionach smartfonów

Sam korzystałem z kilku modeli, które pracowały pod kontrolą EMUI 10 i oprócz kilku mniej znaczących błędów naprawdę byłem z nakładki tej zadowolony. Mam wrażenie, że z każdą kolejną aktualizacją Huawei wyciąga wnioski z niedociągnięć i stara się zrobić wszystko, aby doprowadzić swoją nakładkę do perfekcji. Pamiętajmy także o tym, że seria P40, która tak naprawdę dziś trafi na rynek, także będzie pracować pod kontrolą EMUI 10.

Zobacz także: EMUI 10.1 zadebiutuje wraz z serią P40! Wiemy także, które smartfony mogą otrzymać nową nakładkę

Tym samym w najbliższym czasie liczba smartfonów, które mają zainstalowaną najnowszą nakładkę Huawei może znacząco się zwiększyć. Bez wątpienia chiński producent także pracuje nad EMUI 11, ale nie spodziewałbym się wprowadzenia na rynek nowej wersji nakładki w najbliższym czasie. Pozostaje nam zatem czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 30 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Korzystacie ze smartfonów Huawei? Co myślicie o EMUI 10? A może któraś z nakładek bardziej przypadła wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!