Huawei będzie miał swój czytnik e-booków działający pod kontrolą HarmonyOS

harmonyos

Jak się okazuje, Huawei chce rozszerzyć swoje portfolio urządzeń i zaoferuje coś kompletnie nowego – a przynajmniej dla tej marki. Otóż możliwym będzie to, że dostaniemy czytnik e-booków z systemem HarmonyOS.

Czytnik e-booków prosto od Huawei?

Huawei złożył wniosek o rejestrację kilku znaków towarowych. Padają takie nazwy jak Matt, Petal Mail, Petal Lily oraz Mate Paper. Zapewne część z nich to po prostu aplikacje systemowe (chociażby Petal Mail), ale zaskakuje ta ostatnia pozycja. Jak wskazują przecieki, może to być czytnik e-booków.

Jak się okazuje, Huawei rozpoczął rekrutację personelu testowego, która będzie miała miejsce 6 listopada. Celem testów ma być sprawdzenie czytnika e-booków z ekranem podobnym do e-ink. Sprzęt mógłby nazywać się e-reader lub MatePad Paper. Nazwa jednak nie jest znana, ale wiemy jaka jest nazwa kodowa sprzętu – HMW-1L10. Co ciekawe, na pokładzie urządzenia mielibyśmy zobaczyć system HarmonyOS goszczący na wielu innych sprzętach, w tym nawet na smartfonach.

Huawei może zaprezentować technologię, która przeskoczy e-ink i rozprawi się z jej bolączkami – w tym z niskim poziomem odświeżania. To są jednak spekulacje i na potwierdzone informacje będziemy musieli poczekać.

Źródło: Gimzochina przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!