Strona główna Aktualności Huawei dzieli się wynikami za pierwszy kwartał 2019 - są wzrosty

Huawei dzieli się wynikami za pierwszy kwartał 2019 – są wzrosty

-

Firma Huawei opublikowała swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku. Chiński gigant wypracował w tym okresie 179,7 miliarda juanów przychodu. Trzeba przyznać, że wynik ten robi piorunujące wrażenie!

Huawei nie zamierza spocząć na laurach

Przychód na poziomie 179,7 miliarda juanów przełożył się na wzrost o 39% w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku. Co więcej marża netto w tym okresie wyniosła około 8%. Pamiętajmy jednak o tym, że rok 2019 będzie rokiem 5G na skalę światową. Firma Huawei wiedzie prym w tej kwestii, a co za tym idzie nadchodzące miesiące mogą przynieść jeszcze większy przychody oraz jeszcze szybszy rozwój firmy. Do końca marca tego roku gigant z Państwa Środka podpisał aż 40 umów na 5G z operatorami z całego świata i dostarczył ponad 70 000 stacji bazowych do sieci nowej generacji.

huawei 5g

To jednak jeszcze nie wszystko. Huawei wdrożył pierwszy na świecie punkt dostępu Wi-Fi 6 obsługujący 5G. Do końca pierwszego kwartału firma ta dostarczyła więcej produktów Wi-Fi 6 niż jakikolwiek inny producent na świecie. Oczywiście chiński producent nie zapomniał także o rynku smartfonów. Huawei w ciągu zaledwie pierwszych trzech miesięcy roku dostarczył do sklepów, dystrybutorów i klientów ponad 59 milionów telefonów. Jeśli taka sprzedaż utrzyma się to pod koniec roku Huawei będzie mógł pochwalić się przekroczeniem 200 milionów sprzedanych sztuk. Niewiele gorzej sprzedawały się laptopy, urządzenia wearables czy szeroko pojęty smarthome.

Zobacz też: Według Huawei, właścicielem firmy wcale nie jest rząd. Czy aby na pewno?

Czymś stosunkowo nowym czym Huawei chce podbić świat jest ich hybrydowa chmura, zapewniająca rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji dla wielu branż. Z Huawei Cloud do tej pory korzysta już ponad milion użytkowników korporacyjnych oraz deweloperów. Z czasem usługi mają być uruchamiane w kolejnych krajach. Co przyniosą nam najbliższe miesiące? Wszystko wskazuje na to, że Huawei nie powiedział jeszcze ostatniego słowa!

Co myślicie o wynikach firmy Huawei? A może wy w pierwszym kwartale roku zakupiliście jakiś produkt chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej