Huawei FreeBuds 5i już są! Co oferują i ile kosztują?

Huawei FreeBuds 5i
Huawei FreeBuds 5i

Huawei FreeBuds 4i to były naprawdę dobre słuchawki TWS w przystępnej cenie. Dlatego też przyszedł czas na następcę. Co oferują Huawei FreeBuds 5i?

Huawei FreeBuds 5i oficjalnie

Huawei FreeBuds 4i to były udane słuchawki TWS. Sam je zakupiłem w dniu premiery i byłem naprawdę zadowolony. Są one wygodne, przyjemne i proste w użytkowaniu. Teraz przyszedł czas na następcę, czyli model FreeBuds 5i. Co takiego oferują nowe słuchawki?

Huawei FreeBuds 5i
Huawei FreeBuds 5i

Jak zaznacza gigant, model 5i czerpie garściami z 4i, ale mamy mnóstwo poprawek. Certyfikat Hi-Res ma być dowodem na zgodność z technologią przesyłania dźwięku o wysokiej rozdzielczości LDAC. Nowe ANC ma pozwolić na redukcję hałasów nawet na poziomie 42 dB, co jest dwukrotnym ulepszeń względem 4i. Użytkownik ma też możliwość zmiany mocy redukcji szumów. Jak dodaje Huawei, system wykorzystujący algorytmy sieci neuronowych odróżnia głos użytkownika od dźwięków otoczenia, wykorzystując sygnał z mikrofonu wewnętrznego, co pozwoli usłyszeć zauważalną poprawę czystości głosu podczas rozmów.

Huawei deklaruje czas pracy do 6 godzin na pojedynczym ładowaniu z włączonym ANC i do 7,5 h z wyłączonym. Dodając do tego etui, czas pracy ma wynosić nawet 28 godzin bez ANC i do 18,5 godziny z włączoną redukcją szumów. 15 minut ładowania przekłada się na kolejne 4 godziny odsłuchu. Same słuchawki ładują się do pełna w  ~60 minut, a etui – w mniej więcej 2 godziny.

Huawei FreeBuds 5i
Huawei FreeBuds 5i

Trzeba też wspomnieć o obecności portu USB-C. Przetworniki liczą sobie 10 mm średnicy. Mamy też trzy kolory do wyboru – biały, czarny oraz niebieski.

Huawei FreeBuds 5i – cena

Słuchawki wyceniono na 399 złotych. Jednak w okresie od 18 do 29 stycznia koszt ma być niższy i wynosić 349 złotych. Dodatkowo w sklepie Huawei klienci mogą otrzymać dodatkowe etui zabezpieczające oraz usługę uprawniającą do zniżki ‑50% przy zakupie nowej słuchawki w miejsce zagubionej lub zniszczonej.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!