Huawei FreeBuds Pro 3 – praktyczny test słuchawek TWS

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Huawei FreeBuds Pro to seria flagowych słuchawek bezprzewodowych typu TWS, gdzie każdy jeden model jest zbiorem wszystkiego tego, co najlepsze ma do zaoferowania producent. Jak w testach wypadły Huawei FreeBuds Pro 3? Przekonajcie się sami! I to dosłownie.

Na wstępie…

Temu artykułowi towarzyszy film wideo. Warto do niego zajrzeć, ponieważ to właśnie tam zapoznacie się z faktycznym brzmieniem słuchawek, porównacie je do poprzedniczek i poznacie zasięg Bluetooth. Ponadto zapoznacie się z możliwościami ANC i działaniem wbudowanych mikrofonów.

Huawei FreeBuds Pro 3 – test

Zacznijmy od konstrukcji, która praktycznie nie uległa zmianie w porównaniu do poprzedniej generacji. Nadal mamy do czynienia z charakterystyczną główką z ogonkiem, jednak teraz cała słuchawka jest utrzymana w jednolitym kolorze.

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Kolejną, zauważalną modyfikacją jest wklęsłe miejsce na górnej części ogonka. Jest to panel dotykowy, który umożliwia bardziej komfortowe sterowanie słuchawkami – to pozytywna zmiana w porównaniu do poprzedniej wersji. Znajdziemy również metalowe blaszki na dolnej części, przez które słuchawki ładują się w etui. Są też tutaj dwa mikrofony. Trzeci mikrofon umieszczono na zewnętrznej części główki.

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Główna część produktu ma odpowiednie rozmiary, tym samym słuchawka przylega do ucha, a kwestię dopasowania jeszcze bardziej dostosujemy dzięki czterem różnym rozmiarom silikonowych nakładek, które są dołączone w komplecie. Jedynym mankamentem w konstrukcji słuchawek jest błyszczące tworzywo sztuczne. Jest to element trudny do utrzymania w czystości, zwłaszcza zauważalne jest to w przypadku kolorów zielonego i szarego. W przypadku wersji białej problem nie jest tak uciążliwy.

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Słuchawki Freebuds Pro 3 korzystają z kodeków L2HC 2.0 oraz LDAC, które są mniej stratne, umożliwiając wysoką jakość odtwarzanej muzyki – o ile smartfon lub usługa do streamowania muzyki obsługują te kodeki. Co więcej, dźwięk jest generowany za pomocą podwójnego przetwornika dynamicznego i przetwornika z membraną planarną o średnicy 11 mm.

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Dźwięk dostarczany przez Freebuds Pro 3 jest wyraźny i przejrzysty, z wyraźnym wokalem dominującym, a najniższe tony są zrównoważone, co sprawia, że ogólne brzmienie jest po prostu przyjemnie. Niemniej jednak, przy użyciu equalizera można jeszcze nieco dostosować parametry dźwięku. W porównaniu do poprzedniego modelu, Freebuds Pro 2, różnice nie są aż tak znaczące, ale są słyszalne – najwyższe częstotliwości w Pro 2 mogą być nieco mniej imponujące, a maksymalna głośność jest również nieco niższa. W zestawieniu z AirPods Pro 2 doświadczamy ogromnej różnicy. Słuchawki te są zdecydowanie bardziej zintegrowane, ale dźwięk nie ma tak dużego poczucia przestrzeni, co może być bardziej preferowane przez niektórych. Osobiście jednak brakuje mi w słuchawkach Apple pewnej klarowności.

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Co z funkcją redukcji hałasu (ANC)? Freebuds Pro 3 doskonale sobie z nią radzą, błyskawicznie dostosowując się do hałasu i skutecznie go niwelują. Pro 2 również sprawdzają się, ale zdolności w tłumieniu hałasu tego modelu są wyraźnie mniejsze. Natomiast jeśli chodzi o AirPodsy, niestety, są rozczarowaniem – nie radzą sobie z hałasem ulicznym, tracą orientację i nie potrafią skutecznie go zminimalizować.

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Bateria pozwala na 5,5 godziny pracy przy wyłączonej funkcji redukcji hałasu (ANC), natomiast z włączonym ANC wynosi on około 3 godziny i 50 minut na jednym ładowaniu. Etui umożliwia wielokrotne ponowne ładowanie słuchawek, co łącznie daje wynik zbliżony do 30 godzin użytkowania. Ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu etui, które można zasilać poprzez port USB-C lub bezprzewodowo.

Huawei Freebuds Pro 3
Huawei Freebuds Pro 3

Podsumowanie

Jak więc możecie zauważyć, Huawei Freebuds Pro 3 to flagowe słuchawki TWS, które zaskakują możliwościami. W bezpośrednim porównaniu z poprzednikiem oraz największą konkurencją dostrzegamy, że nowość po prostu brzmi najlepiej i zapewnia potężną redukcję hałasu ANC. Słuchawki nie są jednak bez wad i można wspomnieć chociażby o wykończeniu obudowy, które zbiera zabrudzenia.

Tutaj kupisz słuchawki Huawei Freebuds Pro 3

Artykuł sponsorowany. Artykuł powstał przy współpracy z marką Huawei. Partner nie miał wpływu na opinię wystawioną w tekście.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!