Nie tylko Huawei! Inne firmy też skorzystają z HarmonyOS

harmonyos

HarmonyOS szybko zyskał na popularności. Nie ma co się dziwić, bowiem od dawna nie słyszeliśmy o nowych, mobilnych systemach operacyjnych, za których produkcję wziąłby się duży producent. Jak się jednak okazuje, HarmonyOS nie będzie ograniczony tylko do urządzeń z logo Huawei.

HarmonyOS to autorskie oprogramowanie Huawei, które docelowo ma zastąpić Androida na urządzeniach tego producenta. Produkt ma ogromną szansę na stanie się trzecią siłą na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Gigant znacznie przyspieszył rozwój swojego systemu, zwłaszcza w kontekście smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

HarmonyOS również na urządzeniach Coolpad

Zapewne nie wszyscy słyszeliście o marce Coolpad, jednak z tego co pamiętam, to miała ona swoje pięć minut. Wszystko za sprawą niskich cen smartfonów tej firmy, które mogły rekompensować pewne braki. Jak się okazuje, Coolpad polubił HarmonyOS i już oficjalnie potwierdził swoje zainteresowanie tym systemem.

coolpad harmonyos
(fot. www.movilzona.es)

Póki co, nie znamy żadnych szczegółów na temat współpracy. Możliwe, że HarmonyOS będzie dostępny na smartfonach marki Coolpad, jednak istnieje również scenariusz, w którym system ten wyląduje na urządzeniach klasy IoT. Warto jednak powiedzieć, że bez znaczenia na to, co zdecyduje Coolpad, mamy potwierdzenie, że HarmonyOS nie będzie ograniczony tylko do urządzeń marki Huawei. Warto dodać, że w przeszłości swoje zainteresowanie systemem Chińczyków zgłosiła również firma Meizu.

Jesteście zainteresowani systemem HarmonyOS? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!