Strona główna Aktualności Huawei jest gotowy na wprowadzenie 5G. Pozostaje czekać na lokalne regulacje!

Huawei jest gotowy na wprowadzenie 5G. Pozostaje czekać na lokalne regulacje!

-

Temat 5G powraca jak bumerang. Oczywiście większość informacji na ten temat ma większy lub mniejszy związek z firmą Huawei. To właśnie chiński gigant ma w głównej mierze odpowiadać za budowę nowej infrastruktury sieci na świecie. Wszystko wskazuje na to, że producent z Państwa Środka jest gotowy i czeka tylko na znak do rozpoczęcia prac!

5G od Huawei

Podczas tegorocznego XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury głos zabrał Ryszard Hordyśki, pełniący rolę dyrektora do spraw strategii i komunikacji w Huawei Polska. Podkreślił on, że chińska firma jest już od dłuższego czasu gotowa na wprowadzenie 5G na całym świecie i jedyne na co czeka to odpowiednie regulacje lokalne oraz zgoda poszczególnych państw. Gigant z Państwa Środka rozpoczął badania nad nową infrastrukturą sieci już w 2009 roku. Od tego czasu badania pochłonęły ponad 2 miliardy dolarów. Jednak efektem tej inwestycji jest fakt, że Huawei ma, przynajmniej według wyliczeń firmy, co najmniej 12-18 miesięcy przewagi nad branżą jeśli chodzi o zaawansowanie technologii 5G.

 Do obecnej chwili uzyskaliśmy 39 globalnych kontraktów komercyjnych, w tym 18 w Europie, na
wdrożenie technologii 5G – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei
Polska. – Zainstalowaliśmy też ponad 50 tys. stacji bazowych sieci nowej generacji oraz zbudowaliśmy
ponad 50 sieci przedkomercyjnych, obejmujących zasięgiem wiele państw i różnych operatorów – Podkreśla ryszard hordyński.

5G czeka jedynie na lokalne regulacje

Już teraz Huawei szacuje, że w 2019 roku ponad 50 krajów przydzieli zasoby częstotliwości sieciom 5G, ponad 60 operatorów wdroży 5G na dużą skalę i będzie dostępnych ponad 40 typów komercyjnych terminali. Pierwsza fala komercjalizacji 5G ma objąć jedną trzecią ludzkości świata. Co więcej nowy typ sieci jest wdrażany zdecydowanie szybciej niż 3G czy 4G. 3G potrzebowało aż 10 lat by dotrzeć do pierwszych 500 milionów użytkowników, 4G aby wykonać ten sam cel potrzebowało 5 lat. Według planów chińskiego giganta 5G ma dotrzeć do 500 milionów ludzi na całym świecie z zaledwie 3 lata. Jest na co czekać!

Co myślicie o sieci 5G? Czekacie na jej wprowadzenie do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej