Huawei ma już pracować nad Kirinem 820 wykonanym w 6 nm procesie technologicznym

Kirin 985

Czerwiec 2019 przyniósł nam premierę Kirina 810. Oczywiście prędzej czy później Huawei musiał zaprezentować światu następcę tej jednostki. I wszystko wskazuje na to, że już niedługo możemy doczekać się premiery procesora oznaczonego jako Kirin 820. Co wiemy na jego temat?

Kirin 820 ma zaskoczyć świat

Kirin 810 był jednostką, która napędzała mocniejsze smartfony Huawei czy Honor, które jednocześnie nie były flagowcami. Tym samym procesor ten mogliśmy znaleźć w takich urządzeniach jak Nova 5 czy Nova 5 Pro. Co wiemy na temat Kirina 820? Oczywiście gigant z Państwa Środka nie ujawnił jakichkolwiek informacji na ten temat, ale w sieci pojawiły się pierwsze plotki dotyczące nadchodzącej nowości. Niemniej jednak musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Według przecieków Kirin 820 ma być wykonany w 6 nm procesie technologicznym. To ma zapewnić wydajność zauważalnie lepszą niż w przypadku jednostek Qualcomma czy MediaTeka. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Kirin 820 ma być oparty na rdzeniach Cortex A77. Niestety, ale nic nie wiemy na temat zintegrowanej grafiki czy samej wydajności lub energooszczędności. Ciekawostką wydaje się obecność modemu 5G. Rok 2020 bez wątpienia będzie stał pod znakiem właśnie 5G i cieszy fakt, że producenci coraz częściej chcą wykorzystywać modemy nowej generacji także w tańszych smartfonach, a nie jedynie we flagowych modelach. Według plotek Kirin 820 może w pierwszej kolejności trafić do takich modeli jak Huawei Nova 7 czy Honor 10X.

Zobacz także: Huawei Mate Xs z szybkim ładowaniem 65W! Certyfikacja potwierdza, że jego premiera jest blisko…

Nowy procesor chińskiego producenta powinien trafić na rynek w czerwcu lub lipcu tego roku. Oczywiście do tego czasu w sieci powinno pojawić się sporo informacji na temat tego urządzenia. Miejmy nadzieję, że Huawei jeszcze czymś nas zaskoczy i zaprezentuje jednostkę, która, zgodnie z zapowiedziami, zagrozi pozycji Qualcomma. Do tej pory to raczej jednostki amerykańskiego producenta oferowały lepszą wydajność i zarządzanie baterią. Czy sytuacja się zmieni? Już niedługo się tego dowiemy!

Co myślicie o Kirinie 820? Czekacie na pierwsze smartfony z tym procesorem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!