Huawei Mate Xs z szybkim ładowaniem 65W! Certyfikacja potwierdza, że jego premiera jest blisko…

huawei mate x

Huawei w tym roku pokazał swój pierwszy składany telefon. Mimo, że wyszedł on do sprzedaży stosunkowo niedawno, to firma pracuje nad poprawionym następcą tego modelu. Huawei Mate Xs może być bliżej niż nam się wydaje i zapowiada się, że będzie to kawał ciekawego sprzętu. Czego dowiedzieliśmy się o nadchodzącym telefonie od Chińczyków?

Huawei Mate Xs certyfikowany w 3C!

Chińska organizacja zajmująca się certyfikowaniem urządzeń jest świetnym źródłem informacji o nadchodzących premierach. Tym razem w ich bazie pojawiła się informacja o nadchodzącym składanym smartfonie od Huawei. Dzięki temu wiemy, że Mate Xs będzie miał nową technologię szybkiego ładowania. Ten smartfon będzie w stanie przyjąć maksymalnie prąd o mocy 65W. Dodatkowo potwierdzono, że będzie on miał modem 5G, bo został umieszczony w bazie 3C pod nazwą “5G Digital Mobile Phone”.

Huawei Mate Xs 3C certyfikacja

Co jeszcze mogę wam powiedzieć o kolejnej wersji składanego telefonu z Chin? Huawei prawdopodobnie zaprezentuje ten telefon podczas targów MWC 2020 w Barcelonie. Ciekawe, czy podobnie jak w przypadku poprzednika, Huawei Mate Xs będzie miał taką rozbieżność czasową, jeśli chodzi o czas od prezentacji do rozpoczęcia sprzedaży. Mam nadzieję, że nie i mam również nadzieję, że firma wypuści go poza granicami Chin.

Zobacz też: Kolejne doniesienia o Huawei P40 Pro: brak grafenowej baterii, niewielkie ramki oraz świetny wyświetlacz

Huawei Mate Xs będzie wyposażony w najmocniejszy procesor ze stajni tego producenta, czyli w Kirina 990 5G. Ponadto możemy spodziewać się wysokiej ceny, nie zdziwiłaby mnie kwota w większa niż 2000 dolarów. Niestety, składane smartfony są póki co obarczone podatkiem od nowości, więc to normalne, że ich ceny będą tak się prezentować. Pod znakiem zapytania stoi kwestia usług Google. Nie wydaje mi się, żeby firmy miały pójść na jakikolwiek kompromis, zatem wyjście jest jedno. Huawei Mate Xs będzie posiadał wyłącznie HMS, czyli odpowiedniki usług Google. Szkoda, bo jak już wspominaliśmy nieraz na łamach naszego portalu, jest to duża przeszkoda w przebiciu się na rynku globalnym…

Czekacie na Huaweia Mate Xs? Napiszcie w komentarzach co sądzicie o nadchodzącym telefonie!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!