Huawei Mate 20 X 5G trafi do Polski. Czy model ten jest komukolwiek potrzebny?

Huawei Mate 20 X 5G trafi do Polski. Czy model ten jest komukolwiek potrzebny?

Huawei chce wyprzedzić konkurencję i jako pierwszy wprowadzić do naszego kraju smartfon pozwalający na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G. Model oznaczony jako Mate 20 X 5G ma zadebiutować w Polsce już na początku lipca tego roku. Pytanie – po co?

Smartfon z 5G w kraju bez 5G

Tak, Huawei Mate 20 X 5G pozwala na korzystanie z 5G. To jest wręcz oczywiste i wskazuje na to sama nazwa urządzenia. Jest jednak jeden problem – nowa infrastruktura sieci w naszym kraju najprawdopodobniej nie zostanie uruchomiona w tym roku. Plany mówią o roku 2020, a, jak zapewne doskonale większość z was wie, nie zawsze tego typu prognozy czy zapowiedzi okazują się prawdą. Bardzo często pojawiają się opóźnienia, mniej lub bardziej zależne od firm wdrażających dane rozwiązanie, z którymi musimy się liczyć. Tym samym nie spodziewam się, że Huawei Mate 20 X 5G zdobędzie większą popularność. Po co płacić za coś czego tak naprawdę nie możemy wykorzystać?

Huawei Mate 20 X 5G trafi do Polski. Czy model ten jest komukolwiek potrzebny?

Zobacz także: Huawei podzielił się terminami aktualizacji telefonów do EMUI 9.1

Huawei Mate 20 X 5G w Polsce na początku lipca

Według najświeższych informacji smartfon ma pojawić się w naszym kraju już 4 lipca, ale premiera nie oznacza jednoczesnego rozpoczęcie sprzedaży. Cena urządzenia ma w Europie wynieść około 1000 euro czyli jakieś 4255 zł. Wprawdzie cena ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale wydaje się ona wyjątkowo prawdopodobna. Oczywiście za tę kwotę otrzymujemy topową specyfikację z Kirinem 980, 8 GB RAM-u, modemem Balong 5000 czy 256 GB pamięci wewnętrznej. Niemniej jednak za ponad 4000 zł jesteśmy w stanie kupić tak naprawdę większość tegorocznych flagowców praktycznie każdego producenta, a co za tym idzie nie sądzę, że to właśnie Huawei Mate 20 X 5G podbije serca użytkowników. Tak naprawdę na prawdziwą popularność modeli pozwalających na korzystanie z dobrodziejstw nowej infrastruktury sieci w naszym kraju musimy poczekać do 2020, a może i nawet 2021 roku.

Huawei Mate 20 X 5G trafi do Polski. Czy model ten jest komukolwiek potrzebny?

Co myślicie o Huawei Mate 20 X 5G? Czy waszym zdaniem premiera tego modelu w Polsce ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!