Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro zmierzają do Europy. Teraz poznaliśmy ich ceny!

Huawei Mate 30 Pro aparaty

Przyznaję, że Mate 30 i Mate 30 Pro to smartfony, na których premierę w Europie czekam z ogromną niecierpliwością. Oczywiście z powodu konfliktu pomiędzy rządem USA a Chinami premiera na Starym Kontynencie nie ma sensu, z powodu braku usług Google, ale teraz wszystko się zmieniło.

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro pojawił się w Rumunii

Pierwszym krajem w Europie, w którym będzie można kupić najnowsze flagowce producenta z Państwa Środka będzie Rumunia. Czy to oznacza, że spór pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych i Chinami został zakończony, a Mate 30 i Mate 30 Pro otrzymają certyfikację Google? Oczywiście, że nie. Tym samym smartfony te pojawią się w sprzedaży bez usług Google i ciężko powiedzieć czy znajdą się użytkownicy, którzy zdecydują się na ich zakup.

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro zmierzają do Europy. Teraz poznaliśmy ich ceny!

Co z cenami? Te prezentują się  naprawdę nieźle. Za Mate 30 w konfiguracji 6/128 trzeba zapłacić 3599 Lei czyli około 3300 zł. Wariant z 8 GB RAM-u został wyceniony na 3799 Lei czyli około 3480 zł. Oczywiście w sprzedaży nie mogło zabraknąć także Mate 30 Pro. Za topowego flagowca producenta z Państwa Środka w wariancie 8/128 trzeba zapłacić w Rumunii 4999 Lei czyli około 4575 zł. Konfiguracja 8/256 to wydatek rzędu 5499 Lei czyli około 5031 zł. Oczywiście tanio nie jest, ale musimy pamiętać o tym, że topowe smartfony firmy Huawei od dłuższego czasu nie są tanie zaraz po swojej premierze w danym kraju.

Zobacz także: Huawei wprowadza ogrom nowości na polski rynek

Czy to oznacza, że premiera serii Mate 30 zbliża się także w innych krajach Europy? Bardzo możliwe. Nie jestem jednak pewny czy wprowadzenie na rynek telefonu bez usług Google ma sens. Oczywiście możemy je doinstalować korzystając z poradników znajdujących się w sieci, ale spora część użytkowników wychodzi z założenia, że kupując telefon ten ma działać od razu po wyciągnięciu z pudełka. Z niecierpliwością wyczekuje tego jak rozwinie się sytuacja.

Co myślicie o Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro? Kupilibyście telefon bez usług Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!