Huawei oraz Honor zamierzają kupować ekrany od Visionox

Huawei oraz Honor zamierzają kupować ekrany od Visionox

Visionox to producent ekranów, o którym tak naprawdę nie słychać zbyt wiele. Niemniej jednak to właśnie ta chińska firma odpowiedzialna jest za wyświetlacze w takich modelach jak Xiaomi Mi MIX Alpha, Mi CC9 Pro, ZTE Axon 10 Pro czy Nubia Red Magic 3. Teraz producent nawiązuje współpracę z Huawei oraz Honor!

Smartfony Huawei oraz Honor z nowymi ekranami

Visionox jest o tyle ciekawym producentem, że w swojej ofercie posiada także składane wyświetlacze. Oczywiście technologia ta wymaga jeszcze dopracowania i zapewne nie jest w stu procentach przetestowana, ale może to oznaczać, że Huawei lub Honor będą chcieli także skorzystać z elastycznych wyświetlaczy. Już w lutym tego roku chiński producent ekranów ma dostarczyć firmie Huawei pierwsze próbki wyświetlaczy. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie i obie firmy będą zadowolone z tych próbek to już w marcu ruszy produkcja paneli mających następnie trafić przede wszystkim do smartfonów z Nova oraz do wielu urządzeń z logo Honor.

Huawei oraz Honor zamierzają kupować ekrany od Visionox

Ciężko powiedzieć jak nowy kontrakt wpłynie na ceny telefonów chińskich firm czy nawet na samą jakość wyświetlanych treści. Przyznam szczerze, że nigdy nie korzystałem z ekranów Visionox, ale konkurencja na rynku mobilnym jest zawsze czymś dobrym dla nas czyli użytkowników. Producenci muszą nieustannie pracować nad czymś nowym, aby być o krok przed innymi firmami.

Zobacz także: Huawei Mate Xs z szybkim ładowaniem 65W! Certyfikacja potwierdza, że jego premiera jest blisko…

Visionox ma dostarczyć firmie Huawei około 5-10 milionów ekranów typu OLED w ciągu 2020 roku. Oczywiście to jedynie niewielka część wszystkich smartfonów chińskiego producenta, ale jeśli wyświetlacze te okażą się konkurencyjne to bardzo możliwe, że przyszłe lata przyniosą nam bardzo szybki rozwój firmy Visionox. Czy firma z Państwa Środka zdominuje rynek mobilny swoimi wyświetlaczami? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Nova 5T, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę nowych smartfonów Honor oraz telefonów z serii Nova firmy Huawei? Czego po nich oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!