Huawei P30 Pro potroił wynik sprzedażowy swojego poprzednika!

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

W końcu dowiadujemy się o pierwszych wynikach sprzedażowych Huawei P30 Pro. Po dwóch tygodniach obecności na rynku urządzenie to w naszym kraju cieszy się ogromną wręcz popularnością. 

Huawei P30 Pro gigantycznym sukcesem

Tegoroczny flagowiec giganta z Państwa Środka potroił wynik sprzedażowy swojego poprzednika. I tak naprawdę nie możemy się temu dziwić. To Huawei P30 Pro jest pierwszym smartfonem na rynku wyposażonym w peryskopowy układ trzech aparatów tylnych. To umożliwia użytkownikowi wykonywanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu. Do dyspozycji mamy 10-krotny zoom hybrydowy, który oferuje praktycznie całkowicie bezstratny obraz, oraz 50-krotny zoom cyfrowy. Nie zabrakło także czwartego oczka typu ToF na plecach. Wszystkie aparaty zostały wykonane w współpracy z firmą Leica.

Huawei P30 ProZobacz też: Huawei P30 vs Samsung Galaxy S10e vs Xiaomi Mi 9 – porównanie specyfikacji i cen

Jednak Huawei P30 Pro to nie tylko aparaty. Długi czas pracy na baterii, wydajność wystarczająca w zupełności nawet najbardziej wymagającym użytkownikom czy topowa jakość wykonania czynią go, w połączeniu z genialnymi aparatami, smartfonem praktycznie kompletnym. Oczywiście jego cena nie należy do zbyt niskich, ale jednocześnie jest ona niższa niż w przypadku flagowców innych gigantów (nie licząc oczywiście Xiaomi).

Dynamika sprzedaży P30 Pro zaskoczyła nas, oczywiście pozytywnie. Trzykrotnie lepszy wynik na samym starcie sprzedaży tego modelu jest dla nas dowodem zaufania konsumentów do marki. Przybliża nas do celu, by w tym roku przejąć pozycję lidera rynku smartfonów w Polsce – powiedział Zhang, przemawiając do gości zgromadzonych na polskiej premierzy nowego flagowca.

Firma Huawei nieustannie się rozwija i z miesiąca na miesiąc może pochwalić się coraz to lepszymi udziałami w rynku smartfonów. W 2018 roku udział chińskiego giganta w rynku mobilnym wyniósł 29,5% (dla porównania 21,8% rok wcześniej). Huawei cieszy się największą popularnością w segmencie premium czyli w półce cenowej powyżej 600 euro.

Co myślicie o Huawei P30 Pro? Czy waszym zdaniem smartfon ten zdominuje rok 2019? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!