Strona główna Aktualności Huawei P30 Pro pojawił się w AnTuTu. Do konkurencji mu naprawdę daleko...

Huawei P30 Pro pojawił się w AnTuTu. Do konkurencji mu naprawdę daleko…

-

Premiera Huawei P30 i P30 Pro nadchodzi wielkimi krokami. Już 26 marca w Paryżu zadebiutują tegoroczne flagowce chińskiego giganta. Teraz wersja z „Pro” w nazwie została odnaleziona w AnTuTu.

Kirin 980 daleko w tyle za Qualcomm Snapdragonem 855

W sieci pojawiło się już sporo informacji na temat Huawei P30 Pro. Smartfon ten będzie pracować pod kontrolą najmocniejszego procesora mobilnego w portfolio giganta z Państwa Środka – Kirina 980. Już ranking AnTuTu z lutego tego roku pokazał dominację Qualcomm Snapdragona 855. Xiaomi Mi 9 wyprzedził Huawei Mate 20 o ponad 70 000 punktów co jest ogromną różnicą. Oczywiście AnTuTu jest jedynie jednym z wielu rankingów benchmarkowych i nie koniecznie wynik ten musi przekładać się na rzeczywistą pracę urządzenia.

antutu luty 2019
Ranking AnTuTu luty 2019

Jak z AnTuTu poradził sobie Huawei P30 Pro? Mówiąc szczerze bardzo słabo. Wersja wyposażona w 8 GB RAM-u oraz 256 GB pamięci wewnętrznej osiągnęła zaledwie 286 152 punkty. To prawie 100 000 mniej niż królujący aktualnie Xiaomi Mi 9. Wynik ten jednocześnie jest wyjątkowo zaskakujący. Tegoroczny flagowiec osiągnął gorszy wynik niż Mate 20 czy Mate 20 X. Oczywiście zrzut ekranu z AnTuTu może dotyczyć także jakiejś wersji prototypowej czy testowej, a finalne urządzenie może osiągać zdecydowanie lepsze wyniki. Kolejną kwestią może być niedopracowane oprogramowanie, które sprawia, że smartfon nie pracuje tak szybko jak powinien. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne niedługo po premierze!

huawei p30 pro antutu

Huawei stawia przede wszystkim na aparaty

Jednak to nie wydajnością mają się wyróżniać Huawei P30 i P30 Pro. Chiński producent chce zdominować konkurencję przede wszystkim pod kątem jakości zdjęć. Gigant z Państwa Środka promuje swoje nadchodzące urządzenia plakatami, które już na pierwszy rzut oka obrazują nam niesamowity i całkowicie bezstratny zoom. Na pleckach mamy znaleźć trzy aparaty – oczko główne, teleobiektyw oraz obiektyw szerokokątny. To pozwoli na osiągnięcie 10-krotnego hybrydowego zoomu optycznego. Co więcej w Huawei P30 Pro mamy znaleźć także matrycę typu ToF. Dokładna specyfikacja aparatów tegorocznych flagowców chińskiego producenta pozostaje tajemnicą. Czy dowiemy się czegoś więcej na ich temat jeszcze przed premierą? Czas pokaże!

Co myślicie o wyniku uzyskanym przez Huawei P30 Pro w teście benchmarkowym AnTuTu? Czekamy na komentarze!
Źródłogizchina.it

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej