Huawei P40 Pro 5G odnaleziony w Geekbench

Huawei P40 Pro 5G odnaleziony w Geekbench

Konferencja firmy Huawei zaplanowana jest na 26 marca. To właśnie wtedy chiński producent pokaże światu tak naprawdę trzy nowe urządzenia – P40, P40 Pro oraz P40 Special Edition. Teraz jeden z flagowców został odnaleziony w Geekbench. Zapowiada się naprawdę mocny sprzęt!

Huawei P40 Pro powinien przypaść do gustu fanom wydajności

Na kilka dni przed oficjalną premierą Huawei P40 Pro 5G został odnaleziony w Geekbench. Już wcześniej smartfon ten został certyfikowany przez TENAA oraz 3C. Flagowiec producenta z Państwa Środka zdobyła 776 punkty w teście jednego rdzenia oraz 3182 punkty w teście wielu rdzeni. Nadchodząca nowość chińskiego producenta będzie pracować pod kontrolą ośmiordzeniowego procesora o taktowaniu 1,95 GHz na rdzeniu. Oczywiście bez wątpienia będzie to Kirin 990 5G czyli najmocniejsza z jednostek firmy Huawei.

Huawei P40 Pro 5G odnaleziony w Geekbench

Jednostka ta wspierana będzie przez 8 GB RAM-u. Bardzo możliwe, że Huawei P40 Pro nie otrzyma większej ilości RAM. Oczywiście w przypadku P40 powinniśmy znaleźć 6 GB RAM-u, a P40 Pro Special Edition może otrzymać nawet 12 GB pamięci. Niemniej jednak nawet 8 GB RAM-u w zupełności powinno wystarczyć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Całość będzie działać pod kontrolą Androida 10 wraz z nakładką EMUI 10. Oczywiście Usług Google zabraknie, ale myślę, że fani marki w niedługim czasie po oficjalnej premierze znajdą sposób, aby zainstalować Sklep Play.

Zobacz także: Już 20 marca na rynek trafi Vivo X30 Pro Mirror Edition powstały we współpracy z Alexandrem Wang

Pełna specyfikacja Huawei P40 Pro nadal pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak wszystko stanie się jasne już podczas oficjalnej premiery, która będzie mieć miejsce 26 marca tego roku. Przyznam szczerze, że sam z niecierpliwością czekam na te konferencję. Wprawdzie nie jestem wielkim fanem flagowców, ale ciekawi mnie czy chiński producent po raz kolejny zaskoczy nas jakością zdjęć. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na konferencję!

Co myślicie o Huawei P40 Pro? Czekacie na premierę flagowców producenta z Państwa Środka? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!