Tego jeszcze nie grali. 5-letni Huawei P9 z aktualizacją!

Huawei P9
Huawei P9 (fot. Grzegorz Cichocki)

Huawei P9 to smartfon dla mnie szczególny, bowiem sam go miałem i to był mój pierwszy flagowiec. Używałem go równe 2 lata i bardzo dobrze wspominam. Jak się okazuje, P9-tka, pomimo 5 lat “na karku”, dostała właśnie aktualizację systemową!

Huawei P9 był super!

Huawei P9 pojawił się 6 kwietnia 2016 roku i zaciekawił wiele osób, w tym mnie. Nieco później na testy dostałem model P9 Plus, który momentalnie skradł moje serce i zapragnąłem sam go mieć. Dlatego też w styczniu 2017 zakupiłem Huawei’a P9, z którym bardzo szybko się polubiłem.

Przede wszystkim smartfon wyglądał (i dalej wygląda) nie tylko oryginalnie, ale również elegancko i ponadczasowo. Mało tego, matryca monochromatyczna to był strzał w dziesiątkę! Oj, wiele zdjęć nią zrobiłem. Ponadto był to ostatni telefon, z którego korzystałem pełne dwa lata. W przypadku każdego kolejnego urządzenia ten czas się skracał…

Huawei P9
Huawei P9 (fot. Grzegorz Cichocki)

Huawei P9 po 5 latach z aktualizacją systemową

Co prawda, Huawei P9 zatrzymał się na Androidzie 7 Nougat (w Chinach dostał Androida 8 Oreo), jednak przez długi czas producent wypuszczał aktualizacje z poprawkami i nowszymi zabezpieczeniami. Teraz jednak ten telefon ma aż 5 lat, co nie powstrzymało Chińczyków przed wydaniem kolejnej aktualizacji.

Jak się okazuje, chińskie egzemplarze Huawei P9 otrzymały łatkę o oznaczeniu EVA-TL00 8.0.0.558 (C01) o wadze 318 MB. Wnosi ona nowsze poprawki zabezpieczeń oraz optymalizacje dla funkcji inteligentnego szukania. To jednak nie jest wszystko, bowiem aktualizacja przynosi (i też usuwa) bloatware…

Huawei P9
Huawei P9 (fot. Grzegorz Cichocki)

Otóż użytkownikom na ekranie domowym tworzy się nowy katalog ze skrótami do szybkiego pobrania programów Education Center i Link Now. Co ciekawe, aktualizacja usuwa inne, preinstalowane aplikacje takie jak AutoNavi czy WPS Office. Jeśli ktoś z nich korzystał, to będzie musiał je pobrać ręcznie ze Sklepu Google Play.

Tak jak wspomniałem wyżej, aktualizacja została wydana w Chinach i raczej nie trafi do innych krajów, w tym do Polski. Sama nazwa łatki nawiązuje do Androida Oreo, który nie został wydany właśnie poza Chinami. Update jednak jest niezłą ciekawostką, bowiem raczej nikt się nie spodziewał, że tak stary smartfon jest jeszcze pamiętany przez producenta.

Źródło: GizmoChina przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!