Strona główna Aktualności Huawei patentuje aparat pod wyświetlaczem

Huawei patentuje aparat pod wyświetlaczem

-

W niemieckim urządzenie patentowym pojawił się nowy wniosek złożony przez firmę Huawei. Temat ten jest na tyle ciekawy, że wszystko wskazuje na to, że patent ma dotyczyć nowej technologii, na którą wszyscy czekamy. Czyżby pierwszy smartfon giganta z Państwa Środka z aparatem pod wyświetlaczem nadchodził wielkimi krokami?

Nadchodzi nowy trend na rynku smartfonów?

Od momentu gdy smartfony stały się bezramkowcami na rynku widzimy coraz to nowe trendy. Najpierw praktycznie każdy telefon posiadał notcha, potem pewną popularność zdobyły slidery, a teraz coraz częściej widzimy dziury w ekranie czy wysuwane aparaty przednie. Jednak producenci z całego świata robią wszystko aby zaskoczyć nas wszystkich i takim zaskoczeniem ma być właśnie nowa technologia pozwalająca ukryć aparat pod wyświetlaczem i jednocześnie stworzyć prawdziwego bezramkowca.

Tego typu rozwiązanie pokazało już Xiaomi i OPPO na swoich prototypach. W przypadku tamtych urządzeń przednie oczko nie było widoczne do momentu gdy włączyliśmy aplikację aparatu. W przypadku smartfona Huawei może wyglądać to trochę inaczej. Wszystko wskazuje na to, że sam aparat będzie widoczny przez cały czas, ale jednocześnie znajdzie on swoje miejsce własnie pod ekranem. Tym samym unikniemy jakichkolwiek wcięć czy dziur, a także nie będziemy musieli korzystać z sliderów czy wysuwanych paneli, którzy wytrzymałość nadal stoi pod sporym znakiem zapytania.

Zobacz także: Aparat pod wyświetlaczem od OPPO nie trafi jeszcze do masowej produkcji

Oczywiście musimy pamiętać o jednym – od momentu złożenia patentu do wprowadzenia urządzenia korzystającego z tego rozwiązania na rynek może minąć naprawdę sporo czasu. Tym samym nie spodziewałbym się, że pierwsze smartfony z aparatem pod wyświetlaczem zobaczymy jeszcze w tym roku, ale bardzo możliwe, że przyszłoroczne flagowce największych firm będą wykorzystywać nową technologię. Jak będzie działać to w praktyce? Na tę chwilę ciężko powiedzieć. Miejmy nadzieję, że rozwiązanie to zostanie odpowiednio przetestowane i dopracowane do perfekcji.

Co myślicie o aparatach umiejscowionych pod ekranem? Czy waszym zdaniem jest to lepszy pomysł od tego co już teraz znajdziemy na rynku? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej