Huawei zainwestuje w Polsce niemałą sumę pieniędzy w rozwój swojego ekosystemu!

Huawei Developer Day

Huawei powoli zaczyna rozwijać swój własny ekosystem. Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja Huawei Developer Day, na której to chiński gigant opowiedział co nieco na temat własnego ekosystemu bazującego na HMS. Muszę Wam powiedzieć, że jest to naprawdę ciekawe, bowiem właśnie w Polsce producent ten zainwestuje całkiem sporą kwotę w jego rozwój!

Czym jest HMS?

Jest to autorskie rozwiązanie tego giganta będące bazą dla ekosystemu Huawei. W jej skład wchodzą takie usługi jak Mobilna Chmura, AppGallery czy Przeglądarka. Ma dostarczać on o wiele więcej niż ekosystemy konkurencji z naciskiem na tworzenie wartości dodanej dla klientów. Okazuje się, że Chińczycy zamierzają zainwestować aż 10 milionów dolarów w jego rozwój właśnie w naszym kraju. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział Jefferson Zhang, który jest dyrektorem Huawei CBG Polska.

Polska jest jednym z dziesięciu najważniejszych rynków dla Huawei na świecie. Dlatego właśnie tutaj, na rynku polskim, planujemy znaczącą inwestycję w rozwój naszego ekosystemu. W pierwszej fazie inwestycji wydamy 10 milionów dolarów na program partnerski zachęcający twórców i właścicieli aplikacji do obecności w ekosystemie z naciskiem na sklep z aplikacjami Huawei AppGallery.

Huawei Developer Day

Parę słów na ten temat powiedziała też dyrektorka ds. marketingu, komunikacji i digitalu Huawei CBG Polska, Dorota Haller.

To przełomowy moment w historii Huawei w Polsce. Pierwsza konferencja Huawei Developer Day w naszym kraju to moment, w którym zaczynamy komunikować zalety naszego ekosystemu i korzyści, jakie niesie milionom użytkowników naszych urządzeń w Polsce.

Dlaczego warto współpracować z Huawei?

Na konferencji przedstawiono szczegóły na temat działania tego ekosystemu oraz o współpracy biznesowej w ramach AppGallery. Wypowiedzieli się też przedstawiciele znanych marek, którzy już teraz współpracują z nimi i powiedzieli, jakie korzyści z tego płyną. Zachęciła do tego również Justyna Jaworska, Huwaei Mobile Services Operation Manager.

Nasz ekosystem jest w trakcie ekspansji. Jest to najlepszy moment, żeby do nas dołączyć, wejść w program partnerski w momencie, gdy będziemy w niego inwestować ze szczególną siłą. Za nami pierwsza, wdrożona z sukcesem, integracja aplikacji Yanosik z HMS Core. Już teraz nasz ekosystem daje naszym partnerom możliwość istotnego zwiększania swoich zasięgów. Jeszcze w tym roku wprowadzimy trzy nowe usługi, które sprawią, że współpraca z Huawei będzie dawać jeszcze więcej możliwości promowania polskiego contentu, nie tylko w kraju, ale także globalnie.

Huawei Developer Day

Wśród zachęcających do współpracy znalazł się także Adam Tychmanowicz, prezes zarządu Neptis S.A., który to jest twórcą znanej kierowcom aplikacji Yanosik. Powiedział, że dzięki temu partnerstwu użytkownicy urządzeń tego chińskiego giganta są bardziej aktywni w ich aplikacji oraz chętniej wspierają twórców.

Warto przeczytać: Yanosik już jest dostępny w Apple CarPlay!

Uczestnikom tego spotkania pokazano także sesję kodowania na żywo, która pokazał im szczegóły od strony technicznej związane z wdrażaniem aplikacji do HMS. Mogli przekonać się, w jak łatwy sposób ich produkty można zintegrować z ekosystemem Huawei przy wykorzystaniu HMS Core. Dowiedzieli się też tego, jak chiński gigant chce wspierać swoich partnerów z AppGallery.

Jak widać, Huawei docenia Polskę i zamierza walczyć tutaj o jak największą liczbę partnerów, dzięki czemu obie strony będą miały korzyści z tego. Co sądzicie o tym? Uważacie, że taka inwestycja wyjdzie im na dobre?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!