Huawei potwierdza trwanie blokady ze strony USA także w 2020 roku

Huawei potwierdza trwanie blokady ze strony USA także w 2020 roku

Przyznam szczerze, że gdy pierwszy raz usłyszałem o nałożeniu przez rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele sankcji na firmę Huawei byłem w szoku. Myślałem, że sytuacja rozwiąże się w mgnieniu oka, ale jak zapewne większość z was doskonale wie tak się nie stało. I nic nie wskazuje na to, że początek roku 2020 będzie przełomem w tej sprawie!

Brak usług Google sporym problemem dla Huawei

Oczywiście gigant z Państwa Środka od jakiegoś czasu rozwija własne usługi. Własny sklep z aplikacjami, narzędzie do wysyłania maili, chmura czy aplikacja do płatności mobilnych. Wygląda to naprawdę dobrze, ale problemem jest to, że użytkownicy na tyle przyzwyczaili się do usług Google korzystając ze smartfonów z Androidem różnych producentów, że nie koniecznie będą chcieli zmienić swoje przyzwyczajenia. Sam bardzo dużo plików trzymam w chmurze Google i dostęp do nich z praktycznie dowolnego urządzenia jest czymś niesamowicie wygodnym. Oczywiście w takim Mate 30 Pro usługi Google da się doinstalować, ale musimy pamiętać o tym, że spora część potencjalnych klientów wydając ponad 4000 zł na smartfon chce, aby sprzęt ten działał w pełni już po wyjęciu z pudełka. I ciężko im się dziwić.

W roku 2019 Huawei sprzedał na całym świecie ponad 240 milionów smartfonów. Wynik ten jest lepszy o około 20% w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że w roku 2020 gigant z Państwa Środka nie będzie w stanie osiągnąć tak spektakularnego wyniku. Według plotek Huawei zakłada, że w roku 2020 uda się sprzedać maksymalnie 210 milionów sztuk smartfonów. I głównym problemem spadku sprzedaży mają być właśnie sankcje nałożone przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Wow! Huawei wydał własnego Linuxa! Poznajcie OpenEuler

Oczywiście smartfony Huawei nadal będą cieszyć się ogromną popularnością w samych Chinach, a zapewne usługi producenta z Państwa Środka będą coraz to lepsze. Czy to jednak wystarczy, aby zachęcić użytkowników do porzucenia usług Google? Czas pokaże. Ja liczę na to, że Huawei prędzej czy później dojdzie do porozumienia z rządem USA i producent ten będzie mógł wrócić na rynek i nadal oferować nam świetne sprzęty. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o blokadzie firmy Huawei przez rząd Stanów Zjednoczonych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!