Huawei pracuje nad kolejnym inteligentnym zegarkiem i opaską sportową

Huawei pracuje nad kolejnym inteligentnym zegarkiem i opaską sportową

Firma Huawei tak naprawdę od dłuższego czasu posiada w swojej ofercie zarówno smartwatche jak i inteligentne opaski sportowe. Oczywiście producent z Państwa Środka nie zamierza porzucić tego segmentu rynku i już pracuje nad kolejnymi nowościami. Co wiemy na temat tych sprzętów?

Nowy smartwatch i opaska sportowa na horyzoncie

Zacznijmy od inteligentnego zegarka. Model o nazwie kodowej Huawei Stia może być wyczekiwanym przez wielu Mate Watchem. Plotki na temat tego sprzętu pojawiają się w sieci od dłuższego czasu, ale tak naprawdę sam producent ani razu nie potwierdził prac nad tym urządzeniem. Co ze specyfikacją? Nadal nie wiemy na niej zbyt wiele. Oczywiście nie zabraknie możliwości odbierania oraz odrzucania połączeń czy zaawansowanych funkcji sportowych, ale to tak naprawdę jest standardem w inteligentnych zegarkach.

Nadchodzący smartwatch Huawei powinien być wyposażony także w modem GPS, a dodatkowo bardzo możliwe, że nie zabraknie głośnika oraz mikrofonu pozwalającego na prowadzenie rozmów bez konieczności sięgania po telefon. Sprzęt ten może pracować pod kontrolą HarmonyOS czyli autorskiego systemu stworzonego przez producenta z Państwa Środka. W sieci pojawiły się też pierwsze plotki mówiące o opasce sportowej o nazwie kodowej Fides. I tutaj tak naprawdę wiemy jeszcze mniej.

Zobacz także: Honor 30 Lite to nowy średniak z procesorem Dimensity 800 i wyświetlaczem 90 Hz!

Bardzo możliwe, że urządzeniem tym jest Huawei Band 5. Opaska ta zadebiutuje jeszcze w tym roku, a niektóre źródła mówią nawet o premierze na tej samej konferencji, na której zobaczymy smartfony z serii Mate 40. Z racji tego, że już teraz w sieci pojawiają się informacje na temat nadchodzących nowości chińskiego producenta bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości poznamy więcej szczegółów na ich temat. Sam z niecierpliwością czekam na kolejne przecieki i doniesienia dotyczące tych sprzętów!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Watch GT 2e, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po nowym inteligentnym zegarku oraz opasce sportowej Huawei? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!