Huawei prezentuje model MateBook 14 z wysokonapięciowym procesorem

Huawei Matebook 13 (6)

Huawei na dzisiejszej konferencji zaprezentował kilka nowych sprzętów, które trafią na nasz rynek. Jednym z nich jest ultrabook Huawei MateBook 14, którego mieliśmy okazję już testować. Zanim na naszym portalu ukaże się jego recenzja możecie zapoznać się z premierowymi informacjami.

Premiera Huawei MateBook 14 z Ryzenem 4 generacji

MateBook 14 to nowy model w portfolio laptopów Huawei, który wyróżnia się ultrasmukłą konstrukcją i wysoką wydajnością pracy. Urządzenie waży 1,49 kg, a szerokość obudowy laptopa w najszerszym miejscu wynosi 15,9 mm. Użyty ekran to matryca 2K. Wysoką wydajność zapewnia procesor AMD Ryzen 5-4600H, zbudowany w zaawansowanym, 7-nanometrowym procesie technologicznym oraz – w zależności od konfiguracji – 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej. Warto zauważyć, że jest to wysokonapięciowa jednostka, a więc kojarząca nam się bardziej z gamingowych komputerów. Sprawdzimy jak Huawei’owi udało się schłodzić to CPU. Producent podaje, że laptop został wyposażony w system Shark Fin 2.0, który skutecznie optymalizuje przepływ powietrza rozpraszając generowane podczas pracy laptopa ciepło, przez co urządzenie działa bardzo cicho, a system nie przegrzewa się. Pamięć wewnętrzna MateBook 14 w zależności od konfiguracji wynosi 256 GB lub 512 GB, a bateria ma pojemność 56 Wh.

Huawei prezentuje model MateBook 14 z wysokonapięciowym procesorem

MateBook 14, podobnie jak nowy MateBook X wyposażony został w duży, wygodny touchpad, który jest o 30% większy w porównaniu z urządzeniami Huawei poprzedniej generacji. W touchpad wbudowany został także Huawei Share, dzięki czemu użytkownik może w wygodny i szybki sposób przesyłać dane między laptopem a smartfonem lub tabletem Huawei, wyposażonym w technologię NFC. Użytkownik może również współdzielić ekrany urządzeń mobilnych – między współdzielonymi ekranami wystarczy przesunąć dowolny plik, aby zapisać go w pamięci drugiego urządzenia.

matebook 14

Ceny

Huawei MateBook 14, w zależności od konfiguracji, dostępny jest w rekomendowanej cenie detalicznej 3599 złotych lub 3999 złotyvh w wielu sklepach, w tym na huawei.pl. W czasie przedsprzedaży nowy laptop można zamówić wraz ze smartwatchem Huawei Watch GT 2 i plecakiem Huawei Classic Backpack. Regularna sprzedaż ruszy natomiast 26 października.

Co sądzicie o nowym MateBooku 14? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!