Huawei Smart Screen V55i z wysuwana kamerką oficjalnie zadebiutował na rynku!

Huawei Smart Screen V55i z wysuwana kamerką oficjalnie zadebiutował na rynku!

Podczas wczorajszej konferencji Huawei, na której poznaliśmy modele nova 7 Pro 5G, nova 7 5G, nova 7 SE 5G oraz nowy tablet z serii MatePad, zadebiutował również nowy telewizor firmy. Huawei Smart Screen V55i cechuje się ciekawą specyfikacją techniczną oraz  wieloma funkcjami związanymi ze sztuczną inteligencją. Oto, co oferuje ten model. 

Co oferuje Huawei Smart Screen V55i?

Jak sama nazwa wskazuje, nowy TV Huawei został wyposażony w 55-calowy ekran o rozdzielczości 4K. Cechuje się on bardzo wąskimi ramkami z trzech stron, dzięki czemu zagospodarowanie frontu przez wyświetlacz wynosi 96,2%. Sam panel wykonany został w technologii LCD. Warto jeszcze dodać, że obsługuje on szeroką gamę kolorów 90% DCI-P3 i jest wyposażony w technologię kompensacji ruchu MEMC. 

Huawei Smart Screen V55i z wysuwana kamerką oficjalnie zadebiutował na rynku!

W górnej części TV ulokowano wysuwana kamerkę, która pozwala na wykonywanie wideo w rozdzielczości Full HD. Jak sugeruje producent, aparat w gorszych warunkach oświetleniowych umożliwia nagrywać filmy bardzo dobrej jakości. Warto jeszcze dodać, że kamerka automatycznie chowa się w obudowie, gdy użytkownik mnie chce z niej korzystać. Co ciekawe, kamerka oferuje funkcję rozpoznawania twarzy i pozwala prowadzić jednocześnie 4 połączenia wideo w wysokiej rozdzielczości i małym opóźnieniu. 

Zobacz także: Huawei MatePad 10.4 z obsługą M-Pencil zadebiutował w Chinach

Huawei Smart Screen V55i został wyposażony w chipset Honghu Smart, który składa się z dwóch rdzeni Cortex-A73, dwóch rdzeni Cortex-A53 oraz czterordzeniowego układu graficznego Mali-G51. Zestaw współpracuje z 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Całość została naszpikowana funkcjami związanymi ze sztuczną inteligencją. Przykładowo, urządzeniem można sterować głosowo, co wydaje się być bardzo ciekawą i przydatną funkcją. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja Fitness, która przy współpracy z kamerką AI może pomóc użytkownikowi w wykryciu niespójnych ruchów fitness i tym samym poprawić jakość ćwiczeń. 

Huawei Smart Screen V55i z wysuwana kamerką oficjalnie zadebiutował na rynku!

Kolejną ciekawą funkcją jest tzw. „cross-screen”, który w praktyce pozwala na podwójna projekcję ekranu telefonu komórkowego. Dzięki temu rozwiązaniu można jednocześnie wyświetlać na ekranie TV zawartość dwóch różnych telefonów. Należy również wspomnieć o inteligentnym systemie audio, który składa się z ośmiu głośników -cztery z nich cechują się wysoką częstotliwością i są ulokowane w dolnej części telewizora. 

Na temat dostępności, daty wprowadzenia i cen Huawei Smart Screen V55i na ten moment nie wiemy nic. Wszystkie informacje powinny być udostępnione w najbliższym czasie. 

Jakie jest Wasze zdanie na temat nowego telewizora Huawei? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!