Huawei TalkBand B6 na horyzoncie. Czym tym razem zaskoczy chiński producent?

Huawei TalkBand B6 na horyzoncie. Czym tym razem zaskoczy chiński producent?

W 2018 roku firma Huawei zaprezentowała światu urządzenie o nazwie TalkBand B5. Sprzęt ten wyróżniał się tym, że mógł być wykorzystywany zarówno jako opaska sportowa jak i jako słuchawka Bluetooth do prowadzenia rozmów. Teraz w sieci pojawiają się informacje o kolejnej generacji tego typu urządzenia!

Huawei TalkBand B6

Nowość producenta z Państwa Środka ma otrzymać zakrzywiony ekran AMOLED o przekątnej 1,53 cala. Huawei TalkBand B6 najprawdopodobniej trafi na rynek w aż czterech wersjach kolorystycznych – szarej, beżowej, czerwonej oraz czarnej. Tym samym każdy z użytkowników powinien znaleźć coś dla siebie, a co więcej istnieje spora szansa, że w sprzedaży pojawią się także wymienne paski w innych kolorach. Oczywiście urządzenie to będzie oferować ciągły pomiar tętna, śledzenie snu, a dodatkiem będzie także pomiar Sp02 czyli wysycenia krwi tlenem.

Według plotek Huawei TalkBand B6 ma otrzymać chip Kirin A1, który znany jest nam od dłuższego czasu, ponieważ niejednokrotnie wykorzystywany był w słuchawkach TWS czy inteligentnych zegarkach. Komunikacja ze smartfonem natomiast będzie odbywać się poprzez Bluetooth 5.2 oferującym jeszcze lepszy zasięg, a także mniejsze zużycie energii. Oczywiście w nowości chińskiego producenta, jak miało to miejsce także w poprzednich generacjach, pastylkę będziemy mogli wyjąć z opaski i wykorzystać ją jako słuchawkę bezprzewodową do prowadzenia rozmów.

Zobacz także: Huawei Enjoy 20s pozuje na nowych zdjęciach i ujawnia swoją specyfikację techniczną!

Sprzęt ten ładowany będzie przez port USB-C, a kilka minut ładowania ma wystarczyć na aż 4 godziny rozmów. Nadal data premiery pozostaje tajemnicą, ale z racji tego, że w sieci pojawiło się tak dużo informacji na temat Huawei TalkBand B6 możemy przypuszczać, że urządzenie to zostanie zaprezentowane światu już w najbliższej przyszłości. Bez wątpienia w pierwszej kolejności zakupić opaskę tę będą mogli mieszkańcy Państwa Środka, ale liczymy także na premierę na Starym Kontynencie.

Co myślicie o Huawei TalkBand B6? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!