Huawei prawdopodobnie wejdzie w branżę TV z przytupem. Sprzęt ten będzie miał 8K i 5G!

Huawei

Informacje i plotki dotyczące telewizorów Huawei pojawiają się od dłuższego czasu. Teraz Nikkei Asian Review, portal znany z przedpremierowych przecieków, opublikował raport zdradzający światu więcej konkretów dotyczących specyfikacji nowości chińskiego giganta. Czy jest na co czekać?

Huawei chce zaskoczyć

Pierwszy telewizor producenta z Państwa Środka zadebiutuje jeszcze w tym roku. Jeśli szukacie sprzętu z najwyższej półki to już teraz możemy powiedzieć, że warto uzbroić się w jeszcze chwilę cierpliwości i poczekać na nowość firmy Huawei. Pierwszy telewizor w portfolio chińskiego giganta ma bowiem oferować matrycę o rozdzielczości aż 8K oraz dostęp do sieci 5G. Korzystanie z nowej infrastruktury sieci ma sprawić, że przeglądanie stron, korzystanie z abonamentowych serwisów takich jak Netflix czy HBO GO, a nawet pobieranie plików będzie szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Tym samym nowość Huawei byłaby pierwszym telewizorem na rynku pozwalającym korzystać z dobrodziejstw sieci 5G. Oczywiście w wielu krajach nadal nie znajdziemy odpowiedniej infrastruktury pozwalającej na korzystanie z nowej technologii, ale z miesiąca na miesiąc mają pojawiać się nowe nadajniki na całym świecie.

huawei honor tv
Czy właśnie tak będzie wyglądać telewizor Huawei?

Co więcej wykorzystanie 5G ma umożliwić także w pełni płynne oglądanie filmów w 360 stopniach czy tych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. Huawei wprowadzając na rynek własne telewizory chce stworzyć swój ekosystem, który będzie między sobą w pełni kompatybilny. Tym samym możliwe, że już niedługo na rynek trafią także inne inteligentne urządzenia chińskiego producenta. Sam telewizor ma być także pewnego rodzaju routerem dla innych urządzeń domowych. Wystarczy podłączyć odpowiedni kabel i sieć będzie automatycznie przekazywana do innych sprzętów.

Zobacz też: Według Huawei, właścicielem firmy wcale nie jest rząd. Czy aby na pewno?

Huawei po raz kolejny namiesza na rynku?

W tej chwili wszyscy producenci muszą liczyć się z konkurencją jaką jest Huawei. Chiński gigant z ciągu ostatnich kilku lat niesamowicie się rozwinął i teraz wiedzie prym przede wszystkim na rynku smartfonów. Jeśli telewizory będą tak dobre jak telefony to Huawei może po raz kolejny sprawić, że sprzedaż takich gigantów jak Samsung czy LG znacząco spadnie. Największą zagadką jest tak naprawdę cena. Jeśli chiński producent i tutaj zaskoczy nas pozytywnie to już teraz możemy wróżyć mu sukces!

Czekacie na pierwszy telewizor firmy Huawei? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!