Huawei ułatwi przeniesienie aplikacji z GMS do AppGallery

choice sdk
(fot. Huawei)

Po tym, jak Huawei został odcięty od Usług Google’a, producent musi sobie radzić sam. Dzielnie jednak walczy o pozycję na rynku i udoskonala swoje własne usługi HMS. Owocem tych prac jest Choice SDK, czyli specjalne rozwiązanie, które umożliwia szybkie przeniesienie aplikacji z GMS do AppGallery.

Choice SDK, czyli szybkie przenoszenie aplikacji z GMS do HMS

Odpowiadając na problemy programistów, Huawei (a w zasadzie firma bluesource) przygotował specjalne SDK, które ma ułatwić tworzenie aplikacji. Choice SDK to otwartoźródłowe rozwiązanie, które pozwala szybko przenieść aplikacje wykorzystujące GMS i Firebase do AppGallery i standardów HMS (Huawei Mobile Services).

Co ciekawe, SDK początkowo powstało na użytek austriackiego banku Raiffeisen Bank, którym było ono potrzebne do uproszczenia procesu publikacji aplikacji banku w AppGallery, czyli w sklepie z aplikacjami na telefonach Huawei. Choice SDK zostało opublikowane jako Open Source, a więc każdy może z oprogramowania korzystać i je modyfikować. Jest to też swoistą furtką dla firm, które chciałyby publikować swoje aplikacje w AppGallery ale boją się poświęcenia zasobów na ten proces.

W AppGallery dostępnych jest ponad 1000 lokalnych aplikacji, a biblioteka aplikacji w języku polskim liczy 8000. W skali świata, w sklepie znajduje się ponad 120 tysięcy aplikacji, a każdego miesiąca ze sklepu korzysta globalnie ponad 530 milionów aktywnych użytkowników. Trzeba dodać, że Huawei co chwilę chwali się coraz to kolejnymi ważnymi aplikacjami, z których możemy wygodnie korzystać w Polsce. Całkiem możliwe, że już za jakiś czas sklep AppGallery nie będzie tak dużo tracił względem Google Play Store.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!