Huawei Watch 3 i Huawei Watch 3 Pro zaprezentowane!

huawei watch 3

Huawei wprowadza na rynek nowe urządzenia i swój system operacyjny HarmonyOS. Jedną z nowości są dwa zegarki – Huawei Watch 3 i Huawei Watch 3 Pro, które pracują pod kontrolą nowego systemu i zapowiadają się naprawdę nieźle!

Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro to prawdziwe smartwatche!

Od premiery ostatniego urządzenia Huawei będącego smartwatchem z prawdziwego zdarzenia minęło już kilka lat (Watch 2 z Android Wear). Kolejne urządzenia wprowadzane na rynek powstawały z myślą o osobach aktywnych, oferując wiele funkcji monitorowania postępów w treningach, itp. Teraz, przy okazji premiery HarmonyOS 2.0, nadszedł czas na nowe urządzenia!

huawei watch 3 pro
Huawei Watch 3 Pro

Chiński gigant zaprezentował dzisiaj dwa zegarki – Huawei Watch 3 oraz Watch 3 Pro, które różni obudowa (zastosowanie materiałów premium) oraz czas pracy na jednym ładowaniu. Co poza tym znalazło się wewnątrz nowych smartwatchy?

Huawei Watch 3

Bazowy wariant nowych zegarków dostał obrotową koronkę w miejscu górnego przycisku po prawej stronie koperty. Producent informuje, iż ten sposób obsługi zegarka jest znacznie bardziej intuicyjny oraz odporny na warunki pogodowe – pozwala na korzystanie z zegarka w rękawiczkach lub w czasie deszczu, co bywa utrudnione w przypadku standardowych ekranów dotykowych.

huawei watch 3
Watch 3

Sama koperta Huawei Watch 3 skrywa wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1.43″, jasności 1000 nitów, odświeżanie 60 Hz oraz gęstości pikseli na poziomie 326 PPI, co ma zapewnić wyświetlanie interfejsu w wysokiej jakości. Dodatkowo producent postawił na maksymalne zwężenie ramek dookoła wyświetlacza, tak by koperta nie była znacznie większa od ekranu. Całość pokryta jest szkłem hartowanym, a sama obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej, podczas gdy podstawa zegarka jest ceramiczna. W sprzedaży pojawią się różne warianty, które wyróżniać się będą paskiem:

  • Active (sylikonowy pasek),
  • Classic (skórzany pasek),
  • Classic (bransoleta siateczkowa),
  • Elite (metalowa bransoleta).
huawei watch 3
Watch 3

Jak na zegarek przystało, nie zabrakło najważniejszych czujników, takich jak pulsometr, pulsoksymetr oraz czujnik temperatury skóry. Ponadto zegarek pozwala monitorować stres oraz jakość snu. Co ciekawe, Huawei Watch 3 obsługuje łączność 4G dzięki wsparciu dla eSIM, dzięki czemu można z poziomu zegarka wykonywać rozmowy, a także słuchać muzyki przez Huawei Music. Nie zabrakło także możliwości podłączenia do zegarka słuchawek bezprzewodowych Bluetooth oraz (sic!) możliwości wykonywania wideorozmów, choć zegarek nie ma kamery (jednak można widzieć na nim drugą osobę).

Huawei Watch 3 na pokładzie ma też sklep z aplikacjami AppGallery, co oznacza, że aplikacje można instalować bezpośrednio z poziomu zegarka, bez konieczności korzystania ze smartfona. Producent zapowiedział już, że współpracuje z developerami spoza Chin, którzy już przygotowują swoje oprogramowanie na ich nową platformę.

huawei watch 3
Watch 3

Jeśli natomiast chodzi o baterię, to Watch 3 ma wytrzymać do 3 dni w trybie 4G oraz do 14 dni w trybie “sportowym” – monitoring aktywności, czujniki oraz dzwonienie przez Bluetooth.

Huawei Watch 3 Pro

Ten wariant dostał bardziej klasyczny wygląd. Z tego też powodu dookoła wyświetlacza Watch 3 Pro znalazła się większa ramka, na której znalazła się tarcza zegarka. Ponadto, jak wspomniałem na początku, tutaj producent zastosował materiały premium – koperta jest wykonana z tytanu (dół jest ceramiczny), a wyświetlacz chroni szkło szafirowe.

Ponadto Huawei Watch 3 Pro może pracować do 5 dni w trybie łączności 4G oraz do 21 dni w trybie oszczędnym (funkcje sportowe). Jednocześnie jest to też jeden z pierwszych zegarków na świecie z podwójnym odbiornikiem GPS (B1 i B5), co zapewnie znacznie dokładniejsze pozycjonowanie, nawet w terenach gęsto zabudowanych.

Cena i dostępność

Huawei nie wspomniał jeszcze nic na temat tego, kiedy nowe zegarki trafią do sprzedaży w Chinach, ani na rynku międzynarodowym. Spodziewać się jednak możemy, że będzie to w tym roku, a ich ceny nie będą raczej stały na najniższych poziomach. W przypadku Huawei Watch 3 spodziewałbym się raczej kwot rzędu 2000 zł, natomiast Watch 3 Pro może kosztować nawet 3000 zł.

huawei watch 3 pro
Watch 3 Pro

Obecnie jednak pozostaje nam czekać na dalsze informacje o tych produktach Huawei. Na papierze nowe smartwatche zapowiadają się naprawdę interesująco, jednak czas pokaże, jak wszystko będzie wyglądało w rzeczywistości. Nie ukrywam, że mocno czekam na możliwość przetestowania tego sprzętu i jestem bardzo ciekawy, czy te zegarki będą kompatybilne z urządzeniami pracującymi pod kontrolą Androida lub iOS.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!