Huawei Watch Buds oficjalnie debiutuje w Polsce. To smartwatch i słuchawki w jednym!

Huawei Watch Buds w Polsce
Huawei Watch Buds (fot. producenta)

Do Polski oficjalnie trafił właśnie najnowszy smartwatch Huawei Watch Buds, który jest hybrydą zegarka i słuchawek bezprzewodowych. Urządzenie dostępne jest już w sprzedaży, a producent dodatkowo przygotował promocję na start. Oto, co oferuje i ile kosztuje nowość Huawei. 

Co oferuje Huawei Watch Buds?

Nowość Huawei wyróżnia przede wszystkim otwierana pokrywa, pod którą znajdują się bezprzewodowe słuchawki douszne. Aby wyjąć słuchawki należy nacisnąć przycisk, który unosi tarczę, odsłaniając słuchawki przyczepione do spodu magnetycznej pokrywy. Producent informuje, że dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów żywotność konstrukcji wynosi ponad 100 000 cykli otwierania i zamykania. Tarcza otwiera się i zatrzymuje w zakresie pomiędzy 10° a 75°, co umożliwia łatwe wyjmowanie i wkładanie słuchawek. 

Co ciekawe, obie słuchawki mają identyczną budowę, dzięki czemu mogą być używane zamiennie. Ponadto zostały wyposażone w technologię wykrywania ich usytuowania –  Adaptive Identification, która automatycznie koryguje lewy i prawy kanał audio, co pozwala nosić je i odkładać do zegarka bez konieczności zastanawiania się, która jest która. 

Huawei Watch Buds został wyposażony w 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 466×466 pikseli, który chroniony jest przez zakrzywione szkło 3D i osadzony  w korpusie wykonanym ze stali uszlachetnionej w temperaturze na poziomie 1300°C. W tym miejscu należy wspomnieć także, że zegarek (bez paska) waży zaledwie 66,5 gramów. 

Huawei Watch Buds oficjalnie debiutuje w Polsce. To smartwatch i słuchawki w jednym!
fot. producenta

Ponadto smartwatch oferuje funkcję monitorowania snu, tętna, natlenienia krwi oraz kontrolę poziomu stresu. Nie zabrakło również aż 80 trybów treningowych, a w tym 10 profesjonalnych. Co ciekawe, ręcznie można dodać 70 dodatkowych trybów. Słuchawki oferują natomiast aktywną redukcję szumów (ANC) i inteligentną redukcję hałasów podczas rozmów. Osiągają one maksymalną głośność na poziomie 104 dB i wspierają pełne pasmo przenoszenia w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. 

Akumulator Huawei Watch Buds o pojemności 410 mAh zasila jednocześnie zegarek oraz słuchawki. Po pełnym naładowaniu całe urządzenie może działać przez około 3 dni przy typowym, ciągłym użytkowaniu. Baterie w słuchawkach pozwalają natomiast na 4 godziny słuchania, 2,5 godziny rozmowy z wyłączoną redukcją szumów lub 2 godziny z włączonym ANC. Producent informuje również, że można uruchomić tryb oszczędzania energii, po włączeniu którego słuchawki nie będą ładowane, a smartwatch będzie działać nawet przez 7 dni. 

Cena, dostępność oraz oferta na start w Polsce

Sugerowana cena detaliczna Huawei Watch Buds została ustalona w Polsce na 2299 złotych. Urządzenie dostępne jest w kolorze czarny w komplecie ze skórzanym paskiem. 

Huawei Watch Buds oficjalnie debiutuje w Polsce. To smartwatch i słuchawki w jednym!

Co ważne, do 28 lutego bieżącego roku Huawei Watch Buds dostępny jest w ofercie przedsprzedażowej, w ramach której zarejestrowani użytkownicy huawei.pl mogą odebrać kupon obniżający cenę o 150 złotych. Nabywcy otrzymają także w prezencie wagę Huawei Scale 3 o wartości 149 złotych oraz usługę, za sprawą której będą mogli w ciągu roku dokupić zagubioną słuchawkę za połowę ceny. Do zestawu można także dokupić za pół ceny wydłużoną o rok gwarancję oraz dodatkowy pasek do zegarka za 9.90 złotych. 

Źródło: Huawei

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!