Huawei Watch D oficjalnie debiutuje w Polsce! Znamy specyfikację, cenę oraz ofertę promocyjną

Huawei Watch D w Polsce
Huawei Watch D (fot. producenta)

Watch D został oficjalnie zadebiutował na rynku w grudniu 2021 roku, a tymczasem mamy listopad i smartwatch dopiero teraz debiutuje w Polsce. Oto, co oferuje i ile kosztuje nowość Huawei. 

Huawei Watch D z monitorowaniem ciśnienia krwi oraz analizy EKG

Huawei Watch D zadebiutował w Polsce po tak długim czasie, gdyż producent koniecznie musiał uzyskać certyfikaty dla wyrobu medycznego. Główną zaletą tego modelu jest pomiar ciśnienia krwi , który oparty jest na modelu kaskadowym i różnych wzorcach ciśnienia krwi. Smartwatch umożliwia wykonywanie pomiaru z marginesem błędu w granicach  ±3 mm Hg. Jak mówi producent, dokładność i wiarygodność wspomnianej funkcji została potwierdzona certyfikatem dla urządzenia medycznego klasy IIa wydanego przez jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland. Sposób działania pomiaru oparty jest na minipompce i ergonomicznie ukształtowanej poduszce powietrznej połączonej z rozciągliwym paskiem i motylkowym zapięciem. 

Huawei Watch D oficjalnie debiutuje w Polsce! Znamy specyfikację, cenę oraz ofertę promocyjną
Fot. producenta

Prawidłowy pomiar pomaga wykonać również interfejs zegarka, który wykrywa nieprawidłową sylwetkę czy ułożenie rąk. Huawei Watch D pozwala na ustawienie przypomnienia o wykonywaniu pomiarów o wyznaczonych porach, np. po pobudce czy przed zaśnięciem. 

Huawei Watch D umożliwia również wykonywanie analizy EKG, za co przyznano certyfikat urządzenia medycznego klasy IIb. Funkcja EKG jest w stanie rozpoznać rytm zatokowy, migotanie przedsionków oraz przedwczesne pobudzenia przedsionkowe i komorowe. 

Jakie funkcje oferuje jeszcze Huawei Watch D?

Smartwatch został wyposażony w wiele funkcji, które występują także w innych zegarkach marki. W Huawei Watch D znajdziemy m. in. ulepszoną technologię pomiaru tętna TruSeen 5.0+, pomiaru poziomu natlenienia krwi SpO2, monitoringu stresu i snu TruSleep 2.0 oraz pomiaru temperatury skóry. Dla aktywniejszych fizycznie użytkowników zastosowano ponad 70 trybów treningowych, a sam zegarek wyposażony został w pozycjonowanie GNSS, które pozwala na precyzyjne śledzenie tras. 

Huawei Watch D oficjalnie debiutuje w Polsce! Znamy specyfikację, cenę oraz ofertę promocyjną
Fot. producenta

Na koniec warto jeszcze dodać, że Huawei Watch D wyświetla wszystkie najważniejsze powiadomienia, pozwala na kontrolę  odtwarzacza muzyki,  sprawdzenie prognozy pogody i ustawienie przypomnieć lub alarmów. Smartwatch wspiera także bezprzewodowe ładowanie, a zastosowany akumulator pozwala na 7 dni typowego korzystania z wszystkich funkcji. 

Cena i promocja na start

Huawei Watch D został w naszym kraju wyceniony na 1799 złotych, a do pierwszych kupujących trafi już 3 listopada. W okresie od 2 do 27 listopada bieżącego roku, smartwatch będzie dostępny w ofercie specjalnej, w ramach której jego nabywcy otrzymają wagę Huawei Smart Scale 3 za 1 zł. 

Huawei Watch D oficjalnie debiutuje w Polsce! Znamy specyfikację, cenę oraz ofertę promocyjną
Fot. producenta

Huawei Watch D dostępny jest w sieciach handlowych: Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom oraz Komputronik. Smartwatch dostępny będzie także w Strefie Marki na Allegro, na platformie Amazon oraz w Huawei Experience Store i na Huawei.pl.

Źródło: informacja prasowa, Huawei 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!