Huawei Watch Fit 3 już dostępny w Polsce! To bardzo ładny smartwatch w atrakcyjnej cenie

Huawei Watch Fit 3 oficjalnie w Polsce
fot. ROOTBLOG

Zgodnie z zapowiedziami, Huawei oficjalnie wprowadził dzisiaj na polski rynek kilka nowości. Pierwszą z nich jest  zegarek Huawei Watch Fit 3, który zdecydowanie może się podobać za sprawą nowego designu. Czego możemy spodziewać się po zaprezentowanym urządzeniu?

Co oferuje Huawei Watch Fit 3?

Huawei Watch Fit 3 wyposażony został w duży, 1,82-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 480×480 pikseli i częstotliwości odświeżania obrazu 60 Hz. Ekran może pochwalić się również jasnością maksymalną na poziomie 1500 nitów, dzięki której wyświetlane informacje oraz powiadomienia bez problemu będą widoczne nawet w najbardziej słoneczny dzień. Producent chwali się ponadto, że wyświetlacz Watch Fit 3 charakteryzuje się wąskimi ramkami i zajmuje 77,4% powierzchni obudowy. 

Huawei Watch Fit 3 oficjalnie w Polsce
fot. ROOTBLOG

Huawei Watch Fit 3 występuje w 6 wersjach kolorystycznych, które różnią się od siebie kolorem koperty i paska. Mnogość wariantów sprawia, że każdy użytkownik powinien znaleźć coś dla siebie. Do wyboru mamy następujące warianty:

  • ponadczasowy czarny (czarny korpus i pasek fluoroelastomerowy),
  • pastelowy różowy (różowy korpus i pasek fluoroelastomerowy),
  • sportowy, księżycowy biały (srebrny korpus, biały pasek fluoroelastomerowy),
  • łagodny pistacjowy – zielony (srebrny korpus i pistacjowy pasek fluoroelastomerowy),
  • elegancki, perłowy biały (złoty korpus i biały, skórzany pasek),
  • uniwersalny szary (srebrny korpus, szary pasek nylonowy).

W tym miejscu warto jeszcze dodać, że smartwatch może pochwalić się smukłą, aluminiową kopertą o grubości 9,9 mm i wadze zaledwie 26 gramów (bez paska). Watch Fit 3 oferuje akumulator o pojemności 400 mAh, który pozwala korzystać z zegarka nawet 10 dni. W razie potrzeby 10-minutowe ładowanie wystarczy, aby zegarek dotrzymywał kroku użytkownikowi przez jeden dzień. Pełne ładowanie trwa natomiast nieco ponad godzinę. 

Huawei Watch Fit 3 umożliwia monitorowanie tętna, stresu, natlenienia krwi, snu, a także cyklu menstruacyjnego. Smartwatch posiada także funkcję TruSleep 4.0, która zapewnia monitorowanie snu i pozwala na uzyskanie sugestii dotyczących poprawy jakości nocnego wypoczynku. Funkcja kontroluje częstotliwość oddechów, tętno oraz natlenienie krwi podczas snu. Warto mieć na uwadze, że dwa ostatnie wskaźniki umożliwiają zidentyfikowanie ryzyka występowania bezdechu sennego.

Smartwatch oferuje też tryby sportowe, których jest ponad 100. Wśród nich warto wymienić między innymi: piłkę nożną, koszykówkę, padel czy sporty komputerowe, a także nowy program „Bieg po torze”, który umożliwia określenie toru bieżni lekkoatletycznej (od 1. do 9.) z zaznaczeniem jego długości (400‑461 m). Na wyposażeniu pojawiła się też funkcja Running Ability Index, która przygotowuje spersonalizowany plan treningowy, biorąc pod uwagę płeć, wzrost, wagę i tętno. Zegarek pomaga w analizie najważniejszych informacji, takich jak obciążenie treningowe, wydajność i czas regeneracji. W praktyce pozwala to na lepsze poznanie swojej kondycji i jeszcze efektywniejsze treningi. 

W tym miejscu warto zaznaczyć, że zegarek ma wbudowany 9‑osiowy czujnik położenia, a także GPS, który rejestruje trasę biegu, prędkość i dystans bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Huawei Watch Fit 3 obsługuje m.in. odczytywanie wiadomości tekstowych z komunikatorów, zdalne wyzwalanie migawki aparatu, sprawdzanie pogody czy kalendarz. Zegarek umożliwia też odbieranie połączeń głosowych, dzięki zastosowaniu głośnika i mikrofonu. 

Na koniec warto przyjrzeć się bliżej wszystkim zmianom, jakie pojawiły się w Watch Fit 3 w porównaniu do poprzedniej generacji. Przede wszystkim zegarek otrzymał nowy kształt, który pozwala już na pierwszy rzut oka odróżnić urządzenie od opaski sportowej oraz dodatkowy przycisk. Ponadto warto wymienić duży ekran AMOLED, kompaktowe wymiary, niską wagę smartwatcha, wytrzymałą baterię pozwalającą korzystać z niego nawet przez 10 dni bez konieczności ładowania.

Rekomendowane ceny detaliczne smartwatchy z serii Watch Fit 3 prezentują się następująco:

  • Huawei Watch Fit 3 w wersji z paskiem fluoroelastomerowym lub nylonowym: 699 zł,
  • Huawei Watch Fit 3 w wersji z paskiem skórzanym: 799 zł.
Huawei Watch Fit 3 już dostępny w Polsce! To bardzo ładny smartwatch w atrakcyjnej cenie
fot. producenta

W okresie od 7 maja do 23 czerwca 2024 r., trwa specjalna oferta premierowa, w ramach której rekomendowana cena dowolnego zegarka Huawei Watch Fit 3 będzie obniżona o 100 zł. Smartwatche będą dostępne m.in. w Komputroniku. Wersja w kolorze pistacjowym będzie dostępna wyłącznie w oficjalnym sklepie producenta huawei.pl, a przy jej zakupie nabywcy otrzymają w prezencie ochronę ekranu na 12-miesięcy.

Pierwsze wrażenia z użytkowania Huawei Watch Fit 3

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!