Huawei Watch Fit Special Edition po ciuchu debiutuje w ofercie producenta. Co oferuje i ile kosztuje?

Huawei Watch Fit Special Edition oficjalnie w Polsce
fot. producenta

Chiński producent po cichu i bez większego rozgłosu wprowadził do swojej oferty nowy produkt z rodziny opasek Watch Fit, do której trafił właśnie Huawei Watch Fit Special Edition. Oto, co oferuje i ile kosztuje nowość firmy.

Parametry techniczne Huawei Watch Fit Special Edition

Opaska została wyposażona w 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 280×456 pikseli, co przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 326 ppi. Producent informuje ponadto, że ekran wyświetla 16,7 mln kolorów. Całość charakteryzuje się natomiast wymiarami 46×30×10,7 mm i wagą na poziomie 21 gramów (bez paska). 

Huawei Watch Fit Special Edition oficjalnie
fot. producenta

Producent nie chwali się jakiej pojemności akumulator zagościł w Huawei Watch Fit Special Edition, ale poinformował, że zastosowana bateria oferuje 9 dni maksymalnego wykorzystania, natomiast podczas „typowego użytkowania” czas ten wynosi 6 dni. Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć, że smartband oferuje funkcję Always On Display, po włączeniu której czas pracy skraca się do 3 dni. 

W opasce nie zabrakło też GPS, łączności Bluetooth oraz ponad 100 trybów sportowych. Należy dodać w tym miejscu, że urządzenie potrafi automatycznie wykrywać wybrane aktywności i rozpoczynać rejestrowanie treningu. Nie zabrakło też pulsometru, funkcji monitorowania snu, poziomu stresu oraz cyklu menstruacyjnego. 

Huawei Watch Fit Special Edition po ciuchu debiutuje w ofercie producenta. Co oferuje i ile kosztuje?
fot. producenta

Na koniec należy dodać, że Watch Fit Special Edition oferuje funkcję, która pozwala szybko stworzyć nową tarczę i dopasować ją do outfitu. Do wykonania tego potrzebne jest jedynie zdjęcie ubrania, dzięki któremu tapeta zostanie do niego dopasowana. Na ekranie można ponadto ustawić własne zdjęcie lub jedną z ponad 10 tysięcy rożnych tarcz.

Cena i dostępność Huawei Watch Fit Special Edition

Nowość Huawei w pierwszej kolejności trafiła na brazylijski rynek, gdzie dostępna jest za pośrednictwem platformy Amazon. Huawei Watch Fit Special Edition został wyceniony na 399 reali brazylijskich, co po przeliczeniu daje kwotę około 335 złotych. Na ten moment nie wiadomo nic o globalnej dostępności urządzenia, ale nieoficjalnie mówi się, że opaska pojawi się także w innych krajach. 

Źródło: Huawei

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!