Huawei WiFi Mesh 7 zapewni transfer do 6600 Mb/s. Już możecie go kupić

Huawei WiFi Mesh 7

Huawei wprowadził do sprzedaży na naszym rynku nowy system routerów przeznaczonych gospodarstwom domowym oraz biurom.

Huawei WiFi Mesh 7 już w sprzedaży

Huawei WiFi Mesh 7 to nowy router, który może obsługiwać nawet do 250 urządzeń podłączonych do sieci. Sprzęt zapewnia zasięg sieci bezprzewodowej na przestrzeni 230 metrów kwadratowych w przypadku jednego satelity oraz na przestrzeni 500 metrów kwadratowych w przypadku systemu złożonego z dwóch satelitów. Jak podaje producent, dzięki zaawansowanej technologii Mesh urządzenia łączą się ze sobą tworząc siatkę połączeń.

Produkt wprowadzony przez Huawei obsługuje trzypasmową technologię AX6600 Tri-Band:

  • pasmo 5 GHz-High zapewnia prędkość transmisji danych do 4804 Mb/s,
  • pasmo 5GHz-Low – do 1201 Mb/s,
  • pasmo 2,4 GHz – do 574 Mb/s.

Urządzenie osiąga prędkość do 6600 Mb/s, co zapewnia stabilną i wydajną sieć również w przypadku strumieniowania multimediów w jakości 8K. Router WiFi Mesh 7 obsługuje też modulację 4K QAM oraz został wyposażony w wielopasmową antenę kierunkową 4×4 MIMO, co umożliwia urządzeniom podłączonym do sieci korzystanie z pasma 5G-High i tym samym uzyskanie szybkiego i wydajnego połączenia z internetem.

huawei wifi mesh 7

Stabilność połączenia wynika również z technologii Super Seamless Roaming, która obsługuje osiem algorytmów roamingu. Dzięki temu, gdy użytkownicy poruszają się po domu, ich podłączone do sieci urządzenia płynnie przełączają się pomiędzy routerami.

Huawei wskazuje, że obsługa urządzenia Huawei WiFi Mesh 7 jest bardzo prosta i wygodna z aplikacją Huawei AI Lite. Pozwala ona na wybór ustawienia limitów prędkości oraz kontrolę korzystania z internetu przez użytkowników. Z siecią domową można się połączyć przez Huawei Share przykładając telefon z włączonym NFC. Router Huawei posiada też cztery porty Gigabit WAN/LAN.

Router WiFi Mesh 7 obsługuje technologię HUAWEI HomeSec, która zapewnia wielowarstwową ochronę sieci, w tym zaporę sieciową i ochronę przed atakami typu brute force. Urządzenie obsługuje też najnowszy standard uwierzytelniania i szyfrowania danych Wireless Protected Access III (WPA3), który wykorzystuje 192-bitowy pakiet zabezpieczeń. Dodatkowo, użytkownik może skonfigurować dostęp do sieci domowej z dedykowanym hasłem dla odwiedzających gości.

Ceny i dostępność

Router Huawei w wersji złożonej z dwóch satelitów jest dostępny w cenie 1899 złotych w sklepie internetowym huawei.pl oraz u partnerów. Model z pojedynczym routerem wejdzie do sprzedaży w ostatnim tygodniu grudnia za 1099 złotych.

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!