Wireless Mouse GT, czyli gamingowa mysz od… Huawei

Huawei Wireless Mouse GT
(fot. WinFuture)

Huawei wszedł już na wiele rynków. Zajął się chociażby monitorami, a w świecie audio ma już ugruntowaną markę. Teraz natomiast chce się zabrać za kolejną kategorię – peryferia gamingowe. Zacznie od myszy Wireless Mouse GT.

Huawei Wireless Mouse GT

Trzeba to przyznać – na rynku znajdziemy wiele gamingowego sprzętu, ale nic w tym dziwnego, bowiem ludzie faktycznie takie akcesoria kupują. Z tego też powodu Huawei również chce mieć kawałek tego tortu dla siebie. Dowodem tego ma być mysz Mouse GT, której nazwa nawiązuje do monitora dla graczy MateView GT.

Mysz może pochwalić się wieloma ciekawymi elementami. Przede wszystkim nie zabrakło oświetlenia LED, które wręcz definiuje sprzęt gamingowy. Ponadto myszkę będzie można naładować bezprzewodowo – na specjalnej podkładce z logo Huawei. Pewna część maty będzie skrywać ładowarkę Qi o mocy tylko 5 W. Na szczęście możliwym będzie ładowanie również przez port USB-C.

Huawei Wireless Mouse GT
(fot. WinFuture)

Co ważne, sprzęt obsłuży dwa typy połączenia. Jeden z nich to klasyczny odbiornik USB 2,4 GHz, a drugi to oczywiście Bluetooth. Niestety, nie wiemy czy połączenie będzie możliwe poprzez port USB-C. To zmniejszyłoby opóźnienia do niemalże zera. Nie znamy również żadnych innych szczegółów – w tym ceny, choć mówi się, że ta ma wynosić minimum 80 EUR, czyli około 370 złotych.

Mysz prezentuje się całkiem dobrze i zaoferuje szereg ciekawych technologii – a przy tym nie wygląda zbyt agresywnie. Niestety, nie wiem czy gracze będą chcieli sprzęt akurat Huawei, jak w podobnym przedziale mają renomowane i sprawdzone peryferia marki Logitech.

Źródło: WinFuture

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!