Huawei wprowadził MatePad Pro do Polski. Akurat na rozpoczęcie roku akademickiego

Huawei MatePad Pro 12

Huawei wprowadził na nasz rynek nie tylko smartfony, ale też tablet. I to nie byle jaki, bowiem mowa o flagowym MatePad Pro z ekranem 12,6 cala.

Nowy Huawei MatePad Pro 12,6″ już w Polsce

Pierwsze co rzuca się w oczy, to ogromny wyświetlacz 12,6 cala Huawei OLED Real Colour FullView o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Wypełnia on 90% frontu, a więc ramki są całkiem cienkie. Ponadto częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 120 Hz. Jest też skuteczny system audio zbudowany aż z ośmiu głośników. Dzięki temu tablet sprawdzi się w roli przenośnego kina.

Huawei wprowadził MatePad Pro do Polski. Akurat na rozpoczęcie roku akademickiego

Sercem tabletu jest chipset Kirin 9000E współpracujący z 8 GB RAM-u i 256 GB pamięci wbudowanej. Jest też WiFi 6 oraz potężna bateria 10050 mAh. Według Huawei przekłada się to na 13 godzin ciągłej pracy lub na 19 dni w trybie czuwania. Nowy MatePad Pro wspiera szybkie ładowanie SuperCharge o mocy 40 W, które od 0 do 100% zajmuje 2 godziny i 10 minut. Urządzenie może także służyć za powerbank do na przykład słuchawek, ponieważ obsługuje ładowanie zwrotne.

System operacyjny został wyposażony w wiele udogodnień zwiększających wydajność. Funkcje takie jak App Multiplier i Multi-Window umożliwiają wykonywanie wielu zadań jednocześnie – coś na wzór multitaskingu znanego z komputerów. Można też ekran podzielić na kafelki i wyświetlać jednocześnie aż 4 aplikacje. Tablet współpracuje z rysikiem Hauwei M-Pencil 2. generacji oraz z magnetyczną klawiaturą.

Huawei wprowadził MatePad Pro do Polski. Akurat na rozpoczęcie roku akademickiego

Huawei MatePad Pro 2022 – cena

Najnowszy flagowy tablet Huawei w wersji z 256 GB pamięci wbudowanej wyceniono na aż 4299 złotych. To naprawdę sporo. Sprzedaż ma ruszyć 31 października, ale w dniach od 28 września do 30 października potrwa przedsprzedaż. W ramach promocji klienci otrzymają za darmo klawiaturę Huawei Smart Magnetic Keyboard o wartości 699 zł i rysik Huawei M-Pencil 2. generacji o wartości 499 zł. Z takim zestawem cena 4299 nie wygląda już tak strasznie, bowiem jest to kompletny pakiet wymagany jak posiadamy flagowy tablet.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!