HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II – czy okulary i słuchawki w jednym mają sens?

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II

Całkiem niedawno Huawei wprowadził na nasz rynek swój nowy produkt z gamy audio i lifestyle w jednym. Są to okulary przeciwsłoneczne, w które wbudowane zostały głośniki do słuchania muzyki. Sprawdziłem więc, czy to rozwiązanie ma sens.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II – specyfikacja

 • Waga: około 44 g
 • Łączność: Bluetooth 5.2
 • Bateria: 85 mAh (ładowanie bezprzewodowe w ETUI)
 • Audio: głośniki w zausznikach, dwa mikrofony w oprawkach
 • Funkcje: obsługa gestami (panele dotykowe w zausznikach)
 • Dodatkowe informacje: wodoszczelność IP54
 • Cena: 1399 zł

Wygląd i jakość wykonania

Okulary przeciwsłoneczne Huawei wykonane są naprawdę nieźle. Zastosowane do ich wykonania tworzywo jest wysokiej jakości, a wszelkie łączenia są przygotowane starannie. Nic nie trzeszczy, a cała obudowa wygląda naprawdę stylowo – jak na dobre okulary przeciwsłoneczne przystało.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II

Do Polski okulary HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II trafiły w wersji, która nie pozwala na zmianę szkieł w okularach – są tylko przeciwsłoneczne i niestety nic z tym nie zrobimy. Szkła są przyklejone do oprawek, więc nie pomoże nam tutaj nawet optyk. A szkoda, bo wierzę, że osoby z wadami wzroku chętnie by na nie spojrzały.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II - czy okulary i słuchawki w jednym mają sens?

Niestety okulary dostępne są tylko w jednym rozmiarze, więc osoby, które mają większą głowę (jak ja), mogą odczuwać delikatny stres podczas ich zakładania – trzeba je trochę rozszerzyć. Drugim aspektem, który można byłoby tutaj poprawić są same głośniki – nie wiem, czy przewodzenie kostne nie byłoby tutaj lepsze niż tradycyjne rozwiązanie.

Głośniki w okularach – czy to ma sens?

Przez tych kilka tygodni użytkowania okularów (choć muszę przyznać, że prezentacja po wakacjach to trochę strzał w stopę) naprawdę przypadły mi one do gustu. Pierwsza konfiguracja HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II przebiega błyskawicznie, a dzięki dedykowanej aplikacji mamy dodatkowo możliwość dopasowania ich funkcji do siebie.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II - czy okulary i słuchawki w jednym mają sens?

Samo odtwarzanie muzyki jest naprawdę komfortowe i, o dziwo, trzeba ustawić głośność naprawdę wysoko, żeby inni mogli cokolwiek usłyszeć. Wtedy jednak my nie będziemy słyszeli niczego, co jak dla mnie mija się z celem tych okularów. To właśnie możliwość słyszenia wszystkiego w czasie odtwarzania muzyki lub audiobooka jest dla mnie największą zaletą, gdyż mogę spokojnie konsumować treści z telefonu w czasie spacerowania z dzieckiem, bez obaw, że nie usłyszę, gdy obudzi się w wózku.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II - czy okulary i słuchawki w jednym mają sens?

Dopełnieniem przyjemności korzystania z tych okularów Huawei jest sterowanie gestami (choć chwila mija, zanim się człowiek nauczy). Dzięki temu telefon może ciągle znajdować się w kieszeni, a my możemy w dowolnym momencie wstrzymać lub wznowić odtwarzanie. Dodatkowo, bateria wbudowana w HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II pozwala na około 4-5 godzin muzyki, więc akurat na dłuższy spacer lub przejażdżkę rowerem będzie w sam raz. Szkoda tylko, że samo etui nie ma wbudowanego power banka i ładowanie odbywa się tylko, gdy jest podłączone do zasilania.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II - czy okulary i słuchawki w jednym mają sens?

Zaskakująco dobrze wypadają też rozmowy przez okulary. Nie skłamię, jeśli powiem, że lepiej, niż w przypadku rozmów przez niektóre z posiadanych przeze mnie słuchawek bezprzewodowych. Ja rozmówcę słyszałem bez problemu, a ten nawet nie zauważył, że rozmawiam z nim inaczej, niż przez telefon. Za to wielkie brawa dla Huawei.

Czy warto? Podsumowanie

Okulary przeciwsłoneczne z wbudowanymi głośnikami to nie jest innowacyjne rozwiązanie. Już od dość długiego czasu na rynku mamy już konkurencyjne rozwiązania tego typu, jednak nie dane mi było ich przetestować. HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II to urządzenie wygodne, stylowe, a przede wszystkim spełniające swoje zadanie. I myślę, że mogłoby przekonać naprawdę wiele osób, gdyby nie jeden wielki mankament, czyli cena. W Polsce okulary te zostały wycenione na 1399 zł, czyli (jak dla mnie) o wiele za drogo – w tym budżecie znajdziemy bez trudu słuchawki z naprawdę wysokiej półki i jeszcze zostanie nam na niezłe okulary przeciwsłoneczne. Gdyby cena wynosiła 799 zł, to sam chętnie rozważyłbym ich zakup. Dodatkowo, szkoda, że Huawei nie zdecydowało się wprowadzić do Polski okularów w wersji z wymiennymi soczewkami – grono potencjalnych użytkowników na pewno by się powiększyło.

Co myślicie o okularach przeciwsłonecznych HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II?

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II
8 10 0 1
8/10
Total Score
 • Wygląd i jakość wykonania
  8/10 Bardzo dobrze
 • Jakość audio
  8/10 Bardzo dobrze
 • Funkcjonalność
  10/10 Rewelacja
 • Stosunek ceny do jakości
  7/10 Dobrze
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!