Strona główna Aktualności Huawei zamierza sprzedać 200 mln urządzeń w 2019 roku. Xiaomi celuje w...

Huawei zamierza sprzedać 200 mln urządzeń w 2019 roku. Xiaomi celuje w 160 mln

-

Rok 2018 zmierza ku końcowi. Tym samym producenci smartfonów zaczynają dzielić się swoimi planami na nadchodzące 12 miesięcy. Tym razem przyszedł czas na dwóch chińskich gigantów!

Plany Huawei i Xiaomi robią wrażenie

Informacje te nie pochodzą niestety od samych producentów z Państwa Środka, ale w każdej plotce możemy znaleźć jakieś ziarno prawdy. Rok 2018 był dla Xiaomi wyjątkowo dobrym okresem czasu. Chiński gigant sprzedał w sumie ponad 100 milionów urządzeń, a co za tym idzie wykonał swój plan sprzedażowy jeszcze przed końcem roku. Jeśli plotki się potwierdzą to Xiaomi będzie chciało sprzedać w przyszłym roku nawet 160 milionów produktów. To dałoby wzrost sprzedaży o aż 60%. Wynik ten, jeśli uda się go osiągnąć, byłby wręcz rewelacyjny i myślę, że producent z Państwa Środka miałby prawdziwe powodu do zadowolenia.

Plany Huawei są jeszcze ambitniejsze. Oczywiście firma ta osiągnęła w tym roku lepszą sprzedaż niż Xiaomi, ale i tak robią one wrażenie. Chiński gigant chce sprzedać 200 milionów urządzeń. Brzmi świetnie. I prawdę mówiąc Huawei jest w stanie to zrobić. Z miesiąca na miesiąc produkty tego producenta cieszą się coraz to większa popularnością. Zarówno te flagowe jak i z niższych półek cenowych. Problemem giganta z Państwa Środka może być ostatni problem z wyświetlaczami w Mate 20 Pro. Brak jakiegokolwiek komentarza firmy, a nawet odrzucanie przez serwis uszkodzonych urządzeń jako w pełni sprawne może sprawić, że spora część fanów marki odwróci się od Huawei.

Ostatnie plotki mówią także o firmach OPPO oraz Vivo. Producenci ci mają zwiększyć sprzedaż o 10% w porównaniu z 2018 rokiem. To jednak nic w porównaniu z planach Xiaomi czy Huawei. I tutaj pojawia się pytanie czy chińskie firmy są w stanie sprzedać taki ogrom urządzeń. Przyszły rok może przynieść nam sporo ciekawych rozwiązań takich jak składane smartfony czy dziury w wyświetlaczach, a co za tym idzie konkurencja na rynku mobilnym może być jeszcze większa. Nie umiemy doczekać się pierwszych premier zaplanowanych na 2019 rok!

Co myślicie o planach Xiaomi i Huawei? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej