Huawei zapowiada konferencję dla deweloperów. Co tym razem zaprezentuje chiński producent?

Huawei P40 Pro przód

Ostatnie tygodnie przynoszą nam ogrom informacji na temat nowości Huawei. Tym razem pochodzą one bezpośrednio od chińskiego producenta, a co za tym idzie nie musimy zastanawiać się czym kolejne plotki okażą się faktem. Czym tym razem będzie chciał zaskoczyć chiński producent podczas kolejnej konferencji?

Huawei Developer Conference 2020

Konferencja Huawei stworzona z myślą o deweloperach odbędzie się w dniach 10-12 września tego roku. I chociaż sama zapowiedź opublikowana w serwisie Twitter nie zdradza nam jakichkolwiek szczegółów na temat nowości to możemy być wręcz pewni, że gigant z Państwa Środka pokaże światu nowe wersje EMUI 11 oraz HarmonyOS. Zacznijmy jednak od tego drugiego systemu. HarmonyOS 2.0 ma przede wszystkim działać na znacznie większej liczbie urządzeń. Według wcześniejszych informacji Huawei chce, aby system ten pojawił się zarówno na komputerach, jak i zegarkach, a nawet w systemach sterowania wykorzystywanych w samochodach.

Brzmi to niezwykle ciekawie. Chiński producent chce zadbać o odpowiednią integrację wszystkich urządzeń poprzez nową wersję Huawei Mobile Services. Oczywiście nie spodziewałbym się tego, że inne firmy porzucą własne rozwiązania na rzecz HarmonyOS, ale możliwe, że wraz z rozwojem tego systemu będzie on trafiać do coraz to większej liczby urządzeń. Drugą z nowości, która już we wrześniu zostanie zaprezentowana światu jest EMUI 11.

Zobacz także: Huawei Sound X w końcu trafił na Polski rynek. Ciekawa propozycja od chińskiego producenta już w sprzedaży!

Na samą aktualizację posiadacze smartfonów Huawei będą musieli zapewne poczekać dłuższą chwilę, ale już za miesiąc poznamy dokładny wygląd oraz funkcje kolejnej wersji nakładki. Myślę, że nie zabraknie zmian wizualnych, odświeżenia niektórych elementów, a także jeszcze lepsze optymalizacji czy dodania zupełnie nowych rozwiązań. Jednocześnie podczas nadchodzącej wielkimi krokami konferencji dla deweloperów chiński producent może ujawnić także listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do EMUI 11. Wszystko stanie się jasne już w dniach 10-12 września!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po nowej wersji nakładki Huawei? Czekacie na premierę EMUI 11 oraz HarmonyOS 2.0? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!