Huawei zwiększa swój budżet na badania do 20 miliardów dolarów

huawei mate 30 pro front skos

Sytuacja Huawei nie jest prosta. Chiński producent od dłuższego czasu nie może korzystać z rozwiązań amerykańskich przedsiębiorstw, a w tym także z Usług Google. Teraz firma ma rozwijać się jeszcze szybciej przez przekazanie większych środków na rozwój i innowacje!

Huawei nie chce pozostać w tyle za konkurencją

Moment, w którym chiński producent musiał zrezygnować z korzystania z Usług Google przyniósł nam coś zupełnie nowego czy Huawei Mobile Services. Tym samym firma wprowadziła na rynek własne usługi, które mają być nieustannie rozwijane. Oczywiście nadal osoby, które przyzwyczajone są do aplikacji stworzonych przez amerykańskiego giganta mogą mieć problem z przesiadką na nowe smartfony Huawei, ale wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. W dalszych pracach nad HMS jak i nowymi technologiami ma pomóc dodatkowe 5,8 miliarda dolarów przekazane na rozwój. Tym samym budżet na badania wzrósł do ponad 20 miliardów dolarów.

Huawei

Oczywiście Huawei to nie tylko smartfony. Chiński producent zajmuje się także produkcją innych urządzeń, a także budową infrastruktury sieciowej w wielu krajach na całym świecie. W samych Chinach fabryki i firmy wróciły już do praktycznie normalnej pracy. Teraz gigant z Państwa Środka chce, aby większości naukowców, ekspertów i inżynierów realizowała także nadgodziny, aby móc opracować nowe technologie oraz poradzić sobie z gospodarczym kryzysem.

Zobacz także: Huawei oficjalnie prezentuje trzy nowe flagowce – P40, P40 Pro oraz P40 Pro+

Możemy być wręcz pewni, że chiński producent nie powiedział w tym roku ostatniego słowa. Nowe urządzenia Huawei będą trafiać na rynek, a zwiększenie budżetu na badania i rozwój powinno sprawić, że kolejne sprzęty będą coraz to ciekawsze i doskonalsze. Oczywiście brak Usług Google nadal jest problematyczny, ale jeśli HMS będą nadal rozwijane w szybkim tempie to już niedługo może okazać się, że życie bez aplikacji Google faktycznie jest możliwe. Sam trzymam kciuki za Huawei i liczę na to, że w najbliższych miesiącach będziemy jeszcze niejednokrotnie zaskoczeni nowościami!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 30 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o urządzeniach Huawei? Czy waszym zdaniem HMS mają szansę nawiązać realną walkę z Usługami Google? Czego oczekujecie po nadchodzących nowościach chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!