Hulajnogi Lime pojawią się w Mapach Google w trzech polskich miastach

lime
fot. Lime

Popularność hulajnóg elektrycznych Lime nieustannie rośnie. I chociaż sam nie mam jak korzystać z tego rozwiązania w Krakowie to podczas każdej wizyty w Warszawie widzę cały ogrom ludzi, którzy zamiast samochodu, autobusu czy tramwaju wybierają właśnie hulajnogi elektryczne. Popularność małych pojazdów elektrycznych dostrzegła także firma Google!

Hulajnogi Lime w Mapach Google

Najnowsza aktualizacja aplikacji do nawigacji stworzonej przez amerykańskiego giganta pozwala na odnalezienie hulajnóg Lime w ponad 80 miastach na całym świecie. Google nie zapomniało także o Polsce. Funkcja ta jest dostępna na tą chwilę w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Kolejne aktualizacje Map Google powinny przynieść jeszcze większą listę wspieranych miast.

Jak wyszukać hulajnogę Lime w aplikacji Google? Jest to niezwykle proste. Wystarczy podać adres, pod który chcemy się udać, a następnie przejść do zakładki dotyczącej transportu publicznego. W niej znajdziemy już nie tylko autobus, tramwaj, Ubera czy Taxify, ale także właśnie hulajnogi Lime. Aplikacja pokaże nam szacowany czas przejazdu, przybliżony koszt podróży oraz co najważniejsze zasięg elektrycznego pojazdu.

lime w mapach googleAby wypożyczyć hulajnogę Lime nadal trzeba korzystać z dedykowanej aplikacji producenta. Tym samym zarezerwowanie jej z poziomu Map Google nie jest, przynajmniej na tę chwilę, możliwe. Bardzo możliwe, że taka funkcjonalność pojawi się wraz z kolejnymi wersjami aplikacji Map, ale to wymaga od Google i Lime jeszcze większej współpracy. Sam amerykański gigant zadeklarował, że liczba miast będzie nieustannie zwiększana. Nowa funkcja jest dostępna zarówno na telefonach z Androidem jak i iOS.

https://www.youtube.com/watch?v=fMmcSF4D-Ms

Co myślicie o nowym pomyśle Google? Czy dodanie hulajnóg Lime w aplikacji Map jest dobrym rozwiązaniem? Korzystacie na co dzień z małych pojazdów elektrycznych? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!