IEM Katowice 2020 odbędzie się bez Intela? Na to wygląda, wszystko przez koronawirusa…

iem 2019

Intel Extereme Masters w Katowicach to rokrocznie jedno z najważniejszych wydarzeń e-sportowych w Europie, bądź nawet na świecie. Impreza sponsorowana przez producenta układów scalonych przyciąga do Polski oraz przed ekrany wielu graczy zainteresowanych rozgrywkami, ale nie tylko. Zawsze prócz rozgrywek profesjonalnych graczy, można obejrzeć wystawy różnych producentów na IEM EXPO.

Niestety, w tym roku odwiedzający targi będą musieli się obyć bez Intela na IEM EXPO

Tytularny sponsor wydarzenia rezygnuje z wzięcia udziału w wystawie. Dowiedzieliśmy się tego z oświadczenia ESL, czyli jednego z organizatorów IEM-u. Impreza ma odbyć się już w przyszłym tygodniu, więc ogłoszenie nieobecności ma miejsce rychło w czas. Poniżej możecie zobaczyć treść informacji od ESL.

Intel wycofał się z aktywności związanych z IEM EXPO w związku z globalną polityką dotyczącą podróży służbowych. Decyzja ta nie wpływa na turniej, a Intel nadal będzie tytularnym sponsorem wydarzenia. Nadal blisko współpracujemy z Intelem, starając się zapewnić fanom, zawodnikom i pracownikom najlepsze z możliwych doświadczeń.

Zobacz też: Relacja z walki gigantów, po której czuję niedosyt… Omówienie finałowego meczu CS:GO na IEM Katowice 2019!

Wynika z niego, że firma zrezygnowała z przyjazdu przez politykę dotyczącą podróży służbowych. Nietrudno się domyślić, że może mieć to powiązanie z panującą epidemią koronawirusa. Z tego samego powodu odwołano targi MWC w Barcelonie, jednak tutaj nie ma ryzyka odwołania wydarzenia. Intel i ESL nie kończą współpracy, więc dalsze imprezy organizowane w ramach cyklu Intel Extreme Master także się odbędą tak jak powinny.

Co to oznacza dla osób, które zamierzają wybrać się na IEM w Katowicach?

Szczerze mówiąc, konsekwencje dla odwiedzających nie są drastyczne. Intel wciąż jest sponsorem, nie zabraknie również wrażeń związanych z e-sportową rywalizacją. Jednym minusem jest brak wystawy Intela, ale wątpię w to, że ktoś odwiedza IEM tylko dla niej. Czy jest się obawiać czegoś w kwestii ewentualnego zarażenia wirusem? Raczej nie, poza tym organizatorzy zapewniają, że podjęli dodatkowe kroki jeśli chodzi o higienę i zabezpieczenie sanitarne imprezy, więc możecie bez obaw odwiedzać IEM w Katowicach.

Czy ktoś z Was zamierza odwiedzić tegoroczny IEM? Napiszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!