Stało się, MWC 2020 oficjalnie odwołane przez koronawirusa!

MWC 2020

Pamiętacie jak informowałem Was wczoraj, że targi MWC 2020 stoją pod znakiem zapytania? W ten piątek miała odbyć się rada w tej sprawie, bowiem COVID-19 stanowi tak duże zagrożenie, że wielu kluczowych producentów zrezygnowało z udziału. Wiemy jednak już teraz oficjalnie, że w tym roku wydarzenie to się nie odbędzie!

Koronawirus psuje jedną z największych, jak nie największą imprezę w świecie technologii

Okazuje się, że dzisiaj, 12 lutego, odbyła się wideokonferencja rady GSMA – organizatorów targów MWC. Składa się ona z przedstawicieli 26 sieci komórkowych, w tym m. in. Vodafone czy Verizon. Wspólnie zadecydowali o tym, by w tym roku odwołać targi MWC, które miały mieć miejsce w Barcelonie w dniach 24-27 lutego. Spowodowane jest to międzynarodową epidemią koronawirusa COVID-19. Spokojnie, to nie jest nowa zaraza. Wcześniej używana była nazwa 2019-nCoV, lecz to jest to samo. Oznacza to, że w tym roku Barcelona nie przyciągnie do siebie setek tysięcy miłośników technologii. Ucierpią na tym nie tylko odbiorcy, ale i sami wystawcy, bowiem chociażby w ten sposób mogli oni przyciągnąć uwagę wielu osób. Bardzo dużo największych graczy postanowiło się jednak wycofać jeszcze przed ogłoszeniem tej przykrej wiadomości.

Warto przeczytać: Nieoficjalny render Vivo APEX 2020 trafia do sieci. Chiński producent po raz kolejny chce zaskoczyć!

Z drugiej strony, to chyba dobre posunięcie. Zastanówmy się przez chwilę, wielki tłum ludzi w jednym miejscu, międzynarodowa epidemia – co może powstać z takiego połączenia? Mogłoby dojść do większej liczby zakażeń koronawirusem, który już i tak zbiera ogromne żniwo. Co prawda, organizatorzy zapewniali, że zadbają o bezpieczeństwo w 100%, lecz chyba lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda? Mnie osobiście boli to, bo zawsze na tym wydarzeniu było pokazywane mnóstwo interesujących rzeczy. Myślę, że nie jestem sam i wielu z Was podziela moje zdanie. Niemniej jednak, uważam to za rozsądną decyzję z ich strony.

Spodziewaliście się takiego rozwoju sytuacji? Mi będzie bardzo brakowało targów MWC w tym roku, a Wam?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!