Iga Świątek i Xiaomi: To koniec współpracy

Iga Świątek i Xiaomi: To koniec współpracy
(fot. ROB PRANGE z Getty Images)

W Polsce marka Xiaomi kojarzy się z wieloma rzeczami, w tym z Igą Świątek. Jak się jednak okazuje, tenisistka zakończy współpracę z chińskim producentem smartfonów.

Iga Świątek kończy z Xiaomi

Gwiazda sportu Iga Świątek od 2021 roku współpracowała z marką Xiaomi i mogliśmy znaleźć wiele grafik przedstawiających właśnie nią i telefony tego chińskiego producenta. Jednakże tenisistka także mocno akcentuje swój sprzeciw rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Chcąc być konsekwentna w swoich działaniach, postanowiła nie przedłużać współpracy z Xiaomi. Warto dodać, że ta skończy się wraz z końcem marca 2023 roku, czyli zgodnie z umowami. Tenisistka jednak nie zamierza kontraktu przedłużać. Nieoficjalnie mówi się, że powodem ma być powrót marki na rosyjski rynek.

Iga Świątek współpracowała dotychczas z polskim oddziałem Xiaomi, promując produkty marki wyłącznie w Polsce. Znane jest jej szerokie wsparcie dla Ukrainy i konkretne działania pomocowe oraz jasne stanowisko osobiste przeciwne tej wojnie. Szczegóły współpracy z Xiaomi Polska są objęte poufnością, jednak współpraca ta kończy się wraz z 31 marca tego roku

Przekazała managerka PR Igi Świątek dziennikarzom sport.pl

Źródło: GSMManiak

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!