iKoolCore R1 Pro ma 4 porty Ethernet i jest malutki

iKoolCore R1 Pro
iKoolCore R1 Pro

Bardzo małych Mini PC przybywa, a model iKoolCore R1 Pro cieszy nie tylko kompaktowymi wymiarami, ale też obecnością aż 4 portów Ethernet. Co dokładnie oferuje ten komputer?

iKoolCore R1 Pro – tiny Mini PC z 4 portami RJ45 Ethernet

iKoolCore R1 Pro to już kolejny komputer z kategorii tiny mini pc, czyli naprawdę malutkich komputerów, nawet mniejszych niż niedawno recenzowany Xiaomi Mini PC. Podobnie jak M1 Pocket Mini, w produkcie iKoolCore również mamy aż 4 porty Ethernet 2.5 Gb (Intel i226-V). Pozwala to na zbudowanie wielu ciekawych projektów, w tym chociażby przygotowanie własnego routera.

To nie koniec zalet tego sprzętu. Otóż oferuje on 16 GB pamięci RAM (bez możliwości dodania kolejnych gigabajtów) LPDDR4-4233 Samsunga oraz czterordzeniowy procesor Pentium Silver N6005. To całkiem mocna jednostka, zwłaszcza jak na taką klasę sprzętu. Jeśli natomiast chodzi o pamięć, to można wybrać dysk SSD o pojemności 128 GB, 512 GB oraz 1 TB. W wersji minimalnej komputer przychodzi bez dysku. Można również zainstalować własną pamięć i mowa tu o dyskach 2242 M.2 PCI-E. Ze złączy warto sobie wymienić USB-C, HDMI oraz 2x USB-A 3.

Ciekawostką jest fakt, że mamy tutaj do czynienia z aktywnych chłodzeniem w postaci wentylatora, ale także świetnie ciepło powinna przewodzić obudowa. Ponadto, komputer zasilimy zarówno za pomocą złącza DC 12 V, jak i za pomocą USB-C z Power Delivery i napięciem 20 V. A jakie są wymiary sprzętu? Mowa tu o niewielkim komputerze 75 x 75 x 48 mm.

Wersja bez dysku SSD kosztuje 289 USD (bez kosztów przesyłki), co daje około 1186 złotych. Dołożenie najmniejszego dysku 128 GB zwiększa koszty do 309 USD, czyli do około 1268 złotych. Jak na swoje możliwości, cena jest całkiem atrakcyjna.

Źródło: iKoolCore

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!