Infinix GT 10 Pro ma być pierwszym smartfonem na rynku z ładowaniem o mocy 260 W!

Infinix Zero 5G 2023 oraz Infinix Zero 5G 2023 Turbo oficjalnie
Infinix Zero 5G 2023 (fot. producenta)

Nie tak dawno temu na rynku zadebiutował smartfon realme GT Noe 5/realme GT 3, który może pochwalić się najszybszym dostępnym aktualnie ładowaniem o mocy 240 W. Najnowsze przecieki pojawiające się właśnie w sieci sugerują, że Infinix chce przekroczyć tę granicę i zaprezentować smartfona z jeszcze szybszym ładowaniem. Oto, co wiadomo na ten temat. 

Infinix GT 10 Pro ma być pierwszym smartfonem z tak szybkim ładowaniem! 

Wszystko wskazuje na to, że producenci zaczynają się skupiać na różnego rodzaju technologiach, które sukcesywnie wdrażane są do nowych modeli. Tym razem rozpoczął się wyścig na coraz szybsze ładowanie smartfonów. Infinix poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem All-Round FastCharge o mocy 260 W, które pozwolić ma na przewodowe ładowanie do 100% w zaledwie 8 minut oraz bezprzewodowe ładowanie w 16 minut. 

Co ciekawe, pierwszym smartfonem wyposażonym w tę technologię ma być Infinix GT 10 Pro, którego częściowa specyfikacja techniczna wyciekła właśnie do sieci. Debiut omawianego modeli ma zapoczątkować nową serię GT, która będzie prawdopodobnie najwyżej pozycjonowana z całego portfolio. 

Plotki na temat Inifnix GT 10 Pro
fot. producenta

Jak podaje serwis źródłowy, Infinix GT 10 Pro skrywa się pod oznaczeniem X6739 i prawdopodobnie zostanie wyposażony w 6,8-calowy, obustronnie zakrzywiony wyświetlacz AMOLED z technologią odświeżania obrazu 120 Hz. Za jakość zdjęć odpowiadać ma między innymi aparat główny o rozdzielczości 200 Mpx z OIS. 

Pod maską smartfona znaleźć się ma natomiast procesor MediaTek Dimensity 9000, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 o taktowaniu 3.05 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.85 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.80 GHz. Zestaw współpracować ma z 12 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. 

Infinix GT 10 Pro  oferować ma również Wi-Fi 6, modem 5G, Bluetooth 5.3, NFC, GPS, Glonass, port USB typu C oraz dual SIM. Ponadto całość pracować ma pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką producenta. Za magazynowanie energii odpowiadać ma natomiast akumulator o pojemności 5000 mAh z wspomnianą technologią szybkiego ładowania o mocy 260 W. 

Dokładna data premiery Infinix GT 10 Pro nie jest znana, ale nieoficjalnie mówi się, że zadebiutuje on w trzecim kwartale bieżącego roku. 

Źródło: GSMArena 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!