Infinix na ostro wchodzi w rynek elektroniki. Takiego sprzętu się nie spodziewałem

Infinix na ostro wchodzi w rynek elektroniki. Takiego sprzętu się nie spodziewałem

Rynek laptopów jest ogromny. Chcąc kupić stosowne urządzenie można przebierać w naprawdę ciekawych pozycjach. Nie ma tu znaczenia czy mówimy o laptopach low-endowych, czy premium. Dotyczy to także laptopów do gier, które zawsze cechuje wysoka specyfikacja. Chiński producent Infinix pokazuje, że potrafi powalczyć o swoje miejsce w tym segmencie, wypuszczając pierwszego gamingowego laptopa na rynek.

Infinix GT BOOK – specyfikacja

Gamingowy laptop będzie miał sporą różnorodność procesorów. Będzie w czym wybierać. Według informacji będą dostępne następujące kombinacje Core i5-12450H, Core i5-13420H, Core i7-13620H oraz Core i9-13900H. Równie ciekawie będzie wyglądać GPU, które zaoferują GeForce RTX 3050, RTX 4050 i RTX 4060. Będą to opcje do wyboru. Jeśli chodzi o pamięć, otrzymujemy 16 lub 32 GB LPDDR5X RAM i 512 GB/1 TB pamięci wewnętrznej.  

Infinix
fot.producenta

Zerkając na wyświetlacz modelu Infinix GT BOOK widzimy, że jest to 16-calowy panel 16:10 o maksymalnej jasności 300 nitów, częstotliwości odświeżania 120 Hz i 100% pokryciu gamy kolorów sRGB. Na pokładzie laptopa będą dostępne następujące porty: USB C, 2x USB A, 1x HDMI, czytnikiem kart SD i gniazdem audio 3,5 mm.  

Infinix
fot.producenta

Z innych dodatków urządzenie Infinix GT BOOK będzie współpracować z Wi-Fi 6E (nie we wszystkich modelach), kamerę internetową 1080p i baterię 72 Wh. Całość powinno ważyć około 1,99 kg. Zestaw oprócz dedykowanej ładowarki na dany rynek będzie posiadał różne dodatki od producenta. Będą to najpewniej: myszka, podkładka i słuchawki. Na chwilę obecną nie mamy żadnej informacji o terminie premiery. Przewiduje się, że premiera urządzenia będzie miała miejsce w Indiach.

Źródło: Infinix

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!