ING wprowadza nowy sposób płatności Visa Mobile

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski wprowadził nowy sposób płatności Visa Mobile. Dzięki temu w wybranych sklepach internetowych klienci zapłacą szybciej, łatwiej, bardziej intuicyjnie, a zarazem bezpiecznie. By zapłacić Visa Mobile, wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu i zatwierdzić w aplikacji Moje ING.

ING udostępnił płatności Visa Mobile

Visa Mobile to metoda płatności, dzięki której nie trzeba podawać przy każdej transakcji 16-cyfrowego numeru karty, kody czy innych pól formularza. Wystarczy wpisać swój numer telefonu i zatwierdzić transakcję w aplikacji banku. W ten sposób zakupy będą przebiegały sprawniej i równie bezpiecznie. Transakcje Visa Mobile są chronione możliwością skorzystania z procedury chargeback i odzyskania środków w przypadku, gdy nie otrzymaliśmy zakupionego towaru lub usług. Jak widać jest to proces szybszy niż BLIK – nie trzeba generować kodu, a także bezpieczniejszy – mamy chargeback.

Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym jest wdrażana Visa Mobile. W ING wspieramy naszych klientów oferując nowoczesne, cyfrowe rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Nie zwolniliśmy tempa i wprowadzamy kolejne innowacje, bo aplikacje bankowe są dziś naturalnym centrum zarządzania wydatkami. Visa Mobile upraszcza i przyspiesza zawieranie transakcji oraz zapewnia ich wysoki poziom bezpieczeństwa

Marcin Giżycki, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Visa Mobile należy aktywować w aplikacji Moje ING, jest to bardzo proste. Podczas płatności trzeba wybrać ikonę z nazwą tej metody płatności wśród dostępnych opcji na stronie lub w aplikacji sklepu internetowego. Następnie podać swój numer telefonu w odpowiednim polu i zaakceptować płatność na smartfonie w aplikacji Moje ING. Przed akceptacją transakcji w aplikacji widoczne są szczegóły dotyczące zlecenia płatności. Visa Mobile jest dostępna dla klientów detalicznych posiadających kartę Visa zbliżeniową wydaną do konta w złotych lub K@rtę wirtualną ING VISA – kartę przedpłaconą do płatności w internecie. Usługa działa na telefonach z systemem Android i iOS. Początkowo Visa Mobile będzie dostępna w wybranych sklepach – sieć akceptacji będzie stopniowo rozwijana przez Visa.

Visa koncentruje się na umożliwieniu konsumentom bezpiecznych i prostych zakupów online w dobie przyspieszonego wzrostu ich popularności. Tworząc Visa Mobile chcieliśmy, aby transakcje w sieci były jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne. Teraz wystarczy mieć przy sobie smartfon i aplikację, by zapłacić w zaledwie kilka chwil. Visa Mobile jest odzwierciedleniem naszych nieustających wysiłków, by handel był jeszcze prostszy i bardziej efektywny

mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Źródło: ing.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!