InPost zacznie dostarczać jedzenie? Firma zastrzega znaki InPost Fresh i InPost Deli

inpost

Aplikacje pozwalające na zamówienie jedzenia prosto do naszego domu zawsze były popularne, jednak w trakcie pandemii stały się wręcz kluczowe. Nic w tym więc dziwnego, że również i polskie firmy są tym zainteresowane. Jak się okazuje, na ten rynek wejść chce firma znana z Paczkomatów, czyli InPost. A wszystko to za sprawą InPost Fresh i InPost Deli.

InPost Fresh i InPost Deli

Póki co, nie znamy większych szczegółów na temat nowości InPostu. Jednakże, w Biuletynie Urzędu Patentowego pojawiły się dwa nowe znaki towarowe zastrzeżone przez polskiego giganta – InPost Fresh i InPost Deli. Opisy obu są takie same i związane są z możliwością zamawiania posiłków z restauracji i ich dowóz pod określony adres (podobnie jak robi to chociażby Glovo). Co ciekawe, dostarczane mogą być również artykuły gospodarstwa domowego czy nawet kosmetyki.

W Biuletynie możemy przeczytać:

Aplikacja mobilna służąca do zamawiania produktów sklepowych oraz posiłków z restauracji, platforma internetowa służąca do zamawiania produktów sklepowych oraz posiłków z restauracji, oprogramowanie mobilne do pobrania do angażowania i koordynowania usług transportowych, dostawczych i kurierskich, Pośrednictwo w umowach kupna i sprzedaży towarów na rzecz osób trzecich, również w ramach handlu elektronicznego, zwłaszcza w zakresie artykułów spożywczych, kosmetyków oraz artykułów gospodarstwa domowego, Usługi dostarczania zamówionych produktów sklepowych oraz posiłków z restauracji pod wskazany adres, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie, transport i dostawy towarów, usługi kurierskie, pakowanie towarów, Dostawa żywności, zwłaszcza gotowych posiłków do bezpośredniego spożycia, Dostawa do domu wyżej wymienionych towarów

W zasadzie powyższy opis wyjaśnia nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć. Teraz tylko pozostało nam czekać, aż InPost uruchomi nową platformę, a wraz z nią (na co szczególnie czekam) masę dobrych i ciekawych promocji, które pozwolą mi zamówić moje ulubione jedzenie nieco taniej.

Źródło: Biuletyn Urzędu Patentowego przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!