InPost postawił ekologiczny Paczkomat. To może być rewolucja!

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

Paczkomaty na dobre weszły do życia Polaków i wielu nie wyobraża sobie nadawania i odbierania paczek bez sieci pocztowej InPostu. Nie wiem czy wiecie, ale automatów jest już 13 tysięcy, jednak ten ostatni – w Sopocie – jest wyjątkowy.

InPost postawił już 13 000 Paczkomatów. Ten ostatni jest specjalny

InPost właśnie pochwalił się, że postawił już 13 tysięcy Paczkomatów. Jednak to nie koniec niespodzianek! Otóż ten ostatni, trzynastotysięczny jest wyjątkowy, bo to pierwszy zasilany prawdziwie zieloną energią. Jest to możliwe dzięki panelom fotowoltaicznym znajdującym się na dachu obiektu, co sprawia, że automat zasilany jest energią słoneczną. Paczkomat ten stanął w Sopocie.

Firma już zapowiedziała, że podobne konstrukcje będą obecne również w innych miastach w ramach programu Green City. Mowa tu o takich miejscach jak Kraków, Łódź, Kielce, Wałbrzych oraz Zielona Góra. Sam prezes InPostu Rafał Brzoska określa instalację takiego Paczkomatu jako rewolucję. Wspomniany program Green City to również wiele innych udogodnień, chociażby ustawianie ładowarek do aut elektrycznych przy Paczkomatach czy sadzenie roślin.

Warto dodać, że polski gigant zapowiedział wejście również na kolejne rynki – mowa tu o innych krajach europejskich. Polska – na tle pozostałych państw – ma już niezwykle rozwiniętą infrastrukturę automatów paczkowych, które okazały się być naprawdę wygodne. Z tego też powodu InPost chce swoją rewolucję paczkową zanieść również do innych krajów. Warto dodać, że firma uruchomi nową fabrykę Paczkomatów, która zostanie oddana do użytku w czerwcu oraz ma być wyposażona w panele słoneczne.

Źródło: Informacja prasowa, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!