Instagram Lite powraca? Czy doczekamy się go w Polsce?

instagram
(fot: Chesnot/Getty Images)

Chyba wszyscy, którzy wiecznie mają telefon zawalony milionem innych aplikacji szukają ich odpowiedników Lite. Instagram w tej formie zniknął już dawno temu z obiegu, więc czy teraz powróci w nasze łaski?

Jak to się zaczęło?

Instagram Lite swojego czasu był dostępny tylko w wybranych regionach (niestety nie była to Polska). Widniał on na rynku w Ameryce Południowej, Afryce oraz Meksyku. Facebook prowadził testy aplikacji już w 2018 roku. Pierwotnie doszli do wniosku, że bardziej opłacalne jest pozostawienie pełnej aplikacji u wszystkich. Czyżby zmienili zdanie?

Instagram Lite powraca? Czy doczekamy się go w Polsce?

Wersja testowa już blisko…

Facebook zadecydował, że Instagram Lite powraca, aczkolwiek nadal tylko w wersji pilotażowej. Kwestia dla mnie dosyć niezrozumiała, ponieważ poprzednia wersja Lite odniosła spory sukces. Pracownik firmy wyjaśnił, że aplikacja zostanie w fazach testowych i będą miały do niej ponownie dostęp tylko wybrane regiony. Założenie jest takie, że dzięki temu, będą mogli dostarczać kontent do każdej osoby na świecie niezależnie od tego jakiego urządzenia jest użytkownikiem i jaki posiada dostęp do internetu.

Instagram Lite powraca? Czy doczekamy się go w Polsce?

Co daje nam Instagram Lite?

Już przybywam z wytłumaczeniem! Instagram w wersji Lite waży dużo mniej od oficjalnej aplikacji, ponieważ zaledwie 2 MB! To naprawdę niewiele, porównując jakiekolwiek inne aplikacje. Posiada uproszczony interfejs, ale nie zabraknie wam w nim żadnej z ważnych funkcji użytkowych. Ma dostęp do udostępnianych zdjęć czy filmów oraz do przeglądania wiadomości prywatnych. Aktualnie nie możemy jeszcze stwierdzić jakie plany Facebook ma dokładnie co do tej aplikacji, nie wiemy nawet gdzie będzie ona dostępna. Obstawiałabym, że Polska raczej nie doczeka się w najbliższym czasie Instagrama w wersji Lite.

Co sądzicie o tej formie popularnej aplikacji? Chcielibyście ją zobaczyć w Polsce?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!